Euroopa Liit nõuab gaasitarnete mahu
taastamist kokkulepitud tasemele, kirjutas Reuters.
"Energiasuhted Euroopa Liidu ja tema naaberriikide vahel peavad tuginema usaldusel ja järjepidevusel," märkis liidu eesistujariik Tsehhi eile õhtul väljastatud teates.
«Euroopa Liit kutsub üles Venemaa ja Ukraina gaasitüli kiiresti lahendama ja nõuab ELi riikide gaasitarnete kohest taastamist kokkulepitud tasemele,» seisis avalduses.
Venemaa taotleb samal ajal juba Euroopa Parlamendi erakorralise istungi korraldamist, et selgitada oma seisukohta gaasitülis. Euroopa Liidu abi gaasitüli lahendamisel on soovinud ka Ukraina.
Gazpromi asejuht Aleksandr Medvedev selgitas BBC-le antud intervjuus, et Moskva ei saa enam toetuda Ukrainale kui partnerile ning rõhutas vajadust uute gaasitrasside järele, mida plaanitakse Läänemere põhja ja Musta mere regiooni, kirjutas Postimees.
Venemaa gaasigigant Gazprom teatas, et läbirääkimisi Ukrainaga gaasilepingute üle ei saa jätkata, kuna Ukrainalt ei ole saadud asjakohaseid vastuseid.
«Me usume, et nii pea kui võimalik on vaja arendada alternatiivseid transiiditeid ja me loodame, et Euroopa astub igasugused vajalikud sammud selle projekti realiseerimiseks,» märkis Medvedev.
Euroopa Liit ja USA on juba varem ergutanud Ukrainat ja Venemaad oma gaasitüli kiiresti lahendama. Ukraina energeetikaminister Juri Prodan sõitis reedel Tšehhi Vabariiki, mis on aasta alguses Euroopa Liidu uus eesistujariik. Sinna suundub peagi ka Medvedev.
Seotud lood
Välisminister Urmas Paet ütles eile õhtul
otse-eetris Aktuaalsele kaamerale, et Eestit gaasikriisi oht ei ähvarda.
Ungari gaasioperaator Eural Trans Gas Kft.
teatas Euroopa Komisjonile, et gaasitarned on vähenenud neljandiku võrra,
vahendas interfaks täna. Ka gaasitarned Rumeeniasse on oluliselt vähenenud.
Gazprom nõuab Euroopa gaasiga varustamist
2002. aastal sõlmitud rahvusvahelise lepingu alusel, mis kinnitas
transiidimahuks 23 miljardit kuupmeetrit ja 1000 kuupmeetri transiiditasuks 9,14
dollarit iga 100 kilomeetri kohta.
Kui Venemaa jätkab gaasi andmist vähendatud
mahus, läheb Ukraina gaasi transpordi süsteem 10-15 päeva jooksul rikki,
vahendas Interfaks Ukraina presidendi volitatud esindajat
energeetikaküsimustes.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.