Kui Keskerakond kavatseb homme alles
arutada umbusalduse avaldamist sotsiaalminister Maret Maripuule, siis Rahvaliidu
teatel nõuavad nad juba täna sotsiaalministri tagasikutsumist.
Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni hinnangul peab peaminister Andrus Ansip sotsiaalminister Maret Maripuu tagasi kutsuma, vastasel juhul peab peaminister ise vastutuse võtma, teatas erakond.
Ühiskonda sügavalt häirinud sündmuste osas on peaminister võtnud vaikiva hoiaku. „Sotsiaalminister näljutas 3 kuud 7000 puudega inimest,” kommenteeris Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Mai Treial. Tema sõnul ei ole sotsiaalminister täitnud talle pandud kohustusi, mistõttu tuleb ministril võtta poliitiline vastutus.
Vabariigi Valitsuse seadus on pannud ministrile kui ministeeriumi juhile otsese vastutuse põhiseaduse, seaduste ja nende alusel kõigi korraldavate õigusaktide täitmise eest. Rahvaliidu fraktsiooni hinnangul on pensionide ja puudetoetuste maksmata jätmine ning ravimite hindu reguleeriva määruse väljastamata jätmine jäme põhiseaduse rikkumine. „Kui põhiseaduse järgselt on puuetega inimesed riigi erilise hoole all, siis millist auditit peaks veel tegema, et kiiresti lahendada kõige enam hoolt ja abi vajavate inimeste mured,” märkis Treial.
Seotud lood
Vaatamata tõsistele süüdistustele ei
kavatse sotsiaalminister Maret Maripuu tagasi astuda, teatas minister täna
toimunud erakorralisel pressikonverentsil.
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees
Vilja Savisaar ütles, et peaminister Andrus Ansip peab avalikkusele
valetanud sotsiaalminister Maret Maripuu ametist vabastama.
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees
Vilja Savisaare sõnul arutab Keskerakonna fraktsioon homme umbusalduse
avaldamist sotsiaalminister Maret Maripuule, teatas Keskerakond.
Puudega inimeste sotsiaaltoetuste määramise
uue korraga seotud tehniliste probleemide tõttu hilineb toetuste väljamaksmine.
Toetuse miinimumsumma on siiski juba välja makstud või tehakse seda jaanuaris.
Saamata jäänud toetus laekub aasta alguses.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.