Euroopa Parlament toetab
online-hasartmängude standardite loomist, ühe võimalusena kaalutakse ka
maksimaalse summa nimetamist, mida üks inimene võib hasartmängudele kuus
kulutada.
Parlament leiab täna vastu võetud raportis, et online-hasartmänge tuleb reguleerida liikmesriigi tasemel. Samas soovitakse jätkata arutelusid, kuidas neist mängudest tulenevaid probleeme määratleda ja lahendada. Europarlamendi raportis toetatakse lisaks standardite väljatöötamist, mis hõlmaksid nt vanusepiiranguid, krediidikeelde ja teavet hasartmängude võimalike tagajärgede kohta.
Saadikud märgivad parlamendi liikme Christel Schaldemose koostatud raportis, et online-hasartmängudega seotud riskid on suuremad kui traditsiooniliste hasartmängude puhul ning tarbijaid on keerulisem kaitsta sõltuvuse, pettuste, rahapesu ja kokkulepitud tulemustega mängude eest.
Siiski leiavad nad, et liikmesriikidel on huvi ja õigus reguleerida ning kontrollida oma hasartmänguturge. Online-hasartmängude korraldajad peavad saadikute arvates järgima õigusakte, mis kehtivad selles liikmesriigis, kus nad oma teenuseid osutavad ning kus tarbija elab.
Samuti kutsutakse liikmesriike üles tegema tihedat koostööd, et lahendada piiriülestest online-hasartmängudest tulenevad ühiskondliku ja avaliku korraga seotud probleemid, näiteks hasartmängusõltuvus ja isikuandmete või krediitkaartide väärkasutus.
Europarlamendi saadikud on arvamusel, et isereguleerimine seoses online-mängude reklaamimise, edendamise ja pakkumisega pole piisavalt tõhus. Seetõttu rõhutavad nad vajadust valdkonna ja ametiasutuste vahelise reguleerimise ja koostöö järele.
Parlamendiliikmed soovitavad lisaks uurida võimalusi võtta kasutusele maksimaalne summa, mida üks inimene võib hasartmängudele ühes kuus kulutada, või kohustada online-hasartmängude korraldajaid kasutama online-hasartmängude puhul ettemaksekaarte, mida hakatakse müüma kauplustes.
Euroopa online-hasartmänguturgude reguleerimine toimub praegu riikide sees, seepärast on tavalise ja online-põhise hasartmänguturu reguleerimine ELis väga ebaühtlane. 20 ELi liikmesriigis, sh Eestis, on online-hasartmängud lubatud ning seitsmes keelatud. Paljudes liikmesriikides on tulud riiklikest või riiklikult heakskiidetud hasartmängudest spordiorganisatsioonide olulisim tuluallikas.
Raporti poolt hääletas 544, vastu 36 ja erapooletuks jäi 66 saadikut.
Seotud lood
Seoses uue hasartmänguseaduse jõustumisega
2009. aastast võib hasartmängumaksust saadav tulu oluliselt väheneda.Eesti
Kultuurkapitali, kelle laekumistest 46% moodustab hasartmängumaks, prognoositav
eelarvekärbe on seitse miljonit krooni.
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks
hasartmängumaksu seaduse eelnõu, mis ühtlustab senised maksumäärad ning
võimaldab maksustada uusi hasartmänguliike.
Lapsevanemad peaksid saama nn punase nupu,
mille abil peatada videomäng, mis pole nende lapse jaoks sobilik, leiab
Euroopa Parlament.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.