Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees,
siseminister Jüri Pihl ütles vahetult pärast partei juhatuse erakorralist
kogunemist rahandusministeeriumis, et nemad enda nõudmistest seoses
töölepinguseaduse jõustamisega ei loobu.
Pihli sõnul on nemad IRL-ile ja Reformierakonnale enda kompromissettepanekud esitanud. Kui nende praegused valitsusliidu kaaslased ettepanekutega ei lepi, siis ollakse valmis ka valitsusest lahkuma.
"Sotsiaaldemokraatide kompromissid saavad olla ainult õiglased, mis arvestavad nii tööandja kui töövõtja huve võrdselt. Meie ei saa rahul olla sellega, kui see osa seadusest, mis tööandjale kasulik on, jõustub. See osa aga, mis töövõtjale seaduses ette nähakse, ei jõustu. Selline variant, nagu meie koalitsioonipartnerid soovivad läbi suruda, meile ei sobi. Kui valitsuspartnerid üksteisega arvestavad, siis saame sel teemal edasi läbi rääkida," ütles Pihl rahandusministeeriumist kodubüroosse sõites.
Sotsiaaldemokraatide ettepaneku järgi jääksid töötuskindlustushüvitised suurenemata. See oleks töövõtjate järeleandmine. Vastutasuks peaks ettevõtted maksma edaspidigi omast taskust seniseid koondamishüvitisi.
Koondamisraha maksmisest pääsemine on olnud aga üks tähtsamaid töölepinguseaduse muudatusi, mida ettevõtjad on nõudnud. Uue seaduse järgi koondamisrahad vähenevad niikuinii, kuid ettevõtja tasuda jääks ühe kuu koondamisraha. Ülejäänu tasuks töötukassa.
Seotud lood
Nn töölepinguseaduse töörühm otsustas, et
1. juulil aasta üks olulisemaid seadusi ikkagi jõustub, kusjuures
tööandjate ega-võtjate maksukoormust ei kergitata.
Reformierakonna peasekretäri Kristen
Michali sõnul otsustas Reformierakonna juhatus moodustada küll IRL-iga
ühisdelegatsiooni uuteks koalitsiooniläbirääkimisteks, kuid "see ei tähenda
tänase koalitsiooni muutmist".
Kohtumisel tööandjate keskliidu ja
ametiühingute keskliidu juhtide Tarmo Kriisi ja Harri Taliga vahel tõdeti, et
kokkulepe uue töölepingu seaduse muutmiseks jäi saavutamata.
Vaidlus töötute hüvitiste üle kipub
valitsuskoalitsiooni lõhki ajama – Reformi shy;erakond ähvardab sotsid
valitsusest välja visata ja alustada läbirääkimisi Rahvaliiduga. Politoloog
Tõnis Saarts arvab, et Rahvaliit saaks sellega trumbid, mida neil mitmeid
aastaid pole olnud.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.