Stora Enso Eesti kahte tootmisüksust,
Imavere ja Näpi saeveskit koondamislained enam ei puuduta, sest suurkoondamine
tehti ära eelmise aasta lõpus, kinnitas ASi Stora Enso Eesti esindaja.
Eelmise aasta detsembris sulgesid uksed Stora Enso gruppi kuulunud Viljandi liimpuidutehas ja Paikuse saeveski. Viljandi liimpuidutehase komponendiliin viidi üle Imavere saeveskisse.
Stora Enso koondas eelmise aasta lõpus Eestis kokku 190 inimest: 101 inimest Paikuse saeveskist, 49 inimest Viljandi tehasest ja 40 inimest koondas gruppi kuuluv metsafirma AS Stora Enso Mets.
Stora Enso grupis jätkab Eestis tööd kaks puidutööstusettevõtet: saematerjali ja liimpuittooteid tootev Imavere saeveski ning Rakvere külje all asuv Näpi saeveski, mille põhitööks on saanud hööveldamine.
„Näpi saeveskil on täna jalad tugevalt maas ja millegi negatiivse peale me täna küll ei mõtle,“ lausus ASi Stora Enso Eesti Näpi saeveski juhataja Tõnu Saaber. „Raskemad ajad puidutööstuses on möödas, need jäid eelmise aasta lõppu ja selle aasta algusesse. Saagimismahud on Rootsis ja Soomes päris palju vähenenud ja kuigi nõudmine turul pole kasvanud, on allesjäänud saeveskitel siiski piisavalt võimalusi tööd saada.“
Saaberi andmeil tuleb Näpi saeveski tänavu tootmismaht isegi suurem kui oli eelmisel aastal. Mullu hööveldas ettevõte 55 000 kuupmeetrit saematerjali, tänavune plaan näeb ette 66-67 000 kuupmeetrist tootmismahtu.
Lisaks oma saematerjalile hööveldab Näpi saeveski Stora Enso gruppi kuuluva Imavere, Lätis asuva Launkalne ja Venemaal Novgorodi oblastis tegutseva Nebolchi saeveski toodangut.
Seotud lood
Stora Enso teatas täna börsile ühe
tselluloositehase, paberimasina ja saeveski sulgemisest Soomes lähema kümne kuu
jooksul ning kinnitas mõne tootmisüksuse müügiplaane. Soomes koondatakse kuni
1100 inimest.
Stora Enso Eesti AS teenis eelmisel aastal
Eestis veidi enam kui miljardi kroonise käibe juures 242 miljonit krooni
kahjumit.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.