Vaatamata ilusatele tööstustoodangu ja
eluasemeturu uutele raportitele müüsid investorid võimalike
pangaprobleemide tõttu USA aktsiad suure hooga - kolm peamist
indeksit sulgusid selgetes miinustes.
Investorid on mures, et pärast poole aasta pikkust rallit on maailma aktsiaturud majanduse olukorda arvestades muutunud ülehinnatuks. Täna teatati näiteks eurotsooni töötusmäär, mis kerkis viimase kümne aasta rekordtasemele. USA aktsiaid sikutas alla eelkõige finantssektor, sest maad on võtmas kartus, et pangad pole probleemidest pääsenud.
USA tööstustoodang näitas augustis pärast 18. järjestikulist languskuud taas kasvu. The Institute for Supply Managementi tootmisindeks kasvas lõppenud kuus 52,9 punktini. Juulis oli indeksi näit 48,9. Üle poolesaja punkti taseme olev indeksi väärtus tähendab kasvu. Analüütikud ootasid uueks indeksi väärtuseks 50,5.
USA kasutatud eluasemete müük kosus juulis rohkem kui oodatud ehk kõrgemale tasemele viimase kahe aasta jooksul, kuna esmased ostjad kiirustavad kasutama sel sügisel kehtivuse kaotavat maksusoodustust. Müügilepinguid jälgiv The National Association of Realtors'i indeks kerkis 3,2% ehk 97,6 punktini, tähistades sellega kuuendat järjestikulist kasvukuud. Ökonomistid ootasid indeksi uueks väärtuseks 96,5.
Dow Jones'i tööstuskeskmine kukkus 1,95% ehk 9311 punktile, laiapõhjaline Standard Poor's kaotas 2,21%, langedes 998 punkti tasemele ning tehnoloogiaaktsiaid koondav Nasdaq kaotas 2,00%, sulgudes 1969 punktil.
Seotud lood
Ford teatas täna, et suutis peamiselt tänu
valitsuse tarbimisergutusele augustis USAs müüa 17,2% rohkem autosid kui aasta
tagasi.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.