Haapsalus tegutsev ettevõtja Arne Veske
(52) tuntumateks ettevõtmisteks on Entre kaubamärgi all Eesti erinevates
linnades tegutsev koduelektroonika poekett ja maakonnaleht Lääne Elu. Tema
edukaimaks ettevõtteks oli aga möödunud aastal karmi intressiga väikelaene
väljastav Koduliising.
Liisingfirma käivitamisel aitas Vesket teine Haapsalu ettevõtja Koit Uus, kes talle esimesed miljonid usaldas. Tänaseks on sellest ettevõtmisest paisunud aga korralik rahamasin, mis laenab Swedbankilt ja ka Koit Uusi firmalt aastaks raha ning mille 15 töötajat otsivad tuhandeid kliente, kes on nõus selle raha kõrgema intressiga edasi laenama.
Veske vara väärtuseks on Äripäeva hinnangul 211 miljonit krooni ja Äripäeva Rikaste TOP 500 on ta 134. kohal. Lisaks nimetatud ettevõtmistele on Veskel ka mitmeid väiksemaid firmasid, mis tegelevad peamiselt kinnisvaraäriga.
Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Eile tutvustasime Rootsis sündinud Peter Hunti ja talle kuuluvat tekstiilitootjat Wendre. Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas ilmuvas rubriigis "Rikaste TOP" kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate tegemisi uurides.Need, kes ei ole Äripäeva tellijad, saavad uue rubriigi "Rikaste TOP" lugemiseks osta päevapileti
SIIT!
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Üle-eelmisel nädalal ootamatult kaupluste sulgemisest teatanud Arvutikeskuse päästab hingusele minemast Eesti 150 rikkama hulka kuuluv ärimees.
Majanduskriisist vintsutatud elektroonika ja kodutehnika müüjad ootavad hinge kinni pidades, mis toob endaga kaasa kuue Entre poe minek suure hulgikaupmehe Elmaks Hulgikaubanduse kätte.
Kolme kesksuvise nädala jooksul justkui haihtunud Arvutikeskuse riismetel on esimesi samme astumas uus, ekstöötajate ja neile appi tulnud Arne Veske poolt ellu kutsutud ettevõte Arvutitark.
Äripäeva rikaste TOP 500s 310 miljoni krooni suuruse varaga 95. kohal asuvale Rainer Hinnole (39) ei meeldi olla meedia tähelepanu all. Ka tema firma Favorte majandusaasta aruanded on sama tagasihoidlikud kui omanik ise.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.