Täna Raadio 2 saates „Olukorrast riigis“ elektrituru seaduse muutmise seaduse tagamaid lahanud ajakirjanikud Anvar Samost ja Kalle Muuli nentisid, et esitatud muudatusettepanekuid analüüsides paistab neist üheks kasusaajaks olevat prantslastele kuuluv Dalkia.
Seda ettepanekutes, mis puudutavad toetust firmadele, mis toodavad biomassist, ehk Eesti oludes peamiselt hakkepuidust, elektrit ja soojust.
Toetus, mis oleks algse plaani järgi läinud Eesti Energiale, kipub uue eelnõu järgi minema Dalkiale, ütles Muuli.
Niite tõmbavaid huvigruppe on aga ilmselt teisigi.
Nii Reformierekonna fraktsiooni esimees Peep Aru kui majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas on eelnõu menetlemise ajal esitanud erinevaid ja korduvalt muutunud seisukohti.
Teema vajaks erakondade avalikku diskussiooni, leidsid ajakirjanikud. Kui seni on Riigikogu kritiseeritud selle eest, et ollakse valitsuse kummitempel, siis seekord ei tea isegi seda, kes templit hoiab, märkis Samost.
Seotud lood
Elektrist säriseb energiaturu seaduse teemal ka Reformierakonna blogosfäär – Keit Pentus selgitab oma lõppeva nädala sissekandes Reformierakonna ettepanekute tagamaid.
Siim Kallase tütar, vandeadvokaat Kaja Kallas on juba pikemat aega ajanud Reformierakonna Eesti Energia-vastalist energeetikapoliitikat ning jaganud parteile juriidilist nõu konkurentsiõiguse küsimustes.
Tants energiaturu seaduse ümber on viimase aja piinlikumaid poliitilisi sündmusi Eestis, kirjutab IRLi esimees Mart Laar täna oma blogis.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi hinnangul on väga kahetsusväärne, et riigikogu hakkas ähmastel motiividel elektrituruseaduse muutmisega venitama.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.