"Eesti majanduse paranemismärgid on üha ilmsemad - tööpuudus on olnud alates aprillist languses, tarbijate kindlustunne paraneb ning üheksa kuud väldanud deflatsioonitsükkel on lõppenud," nentis Tarbunas. Tema hinnangul võib SKP kasv olla teises kvartalis juba positiivne ning terveks aastaks ootab pank mõningast kasvu, mis saab tuge ka euroga liitumisest. Tarbunas ütles, et ka tulevaks poolaastaks ootab pank oma tulemustes mõningast kasvu.
SEB juht Annika Falkengren ütles, et SEB on Baltimaades uue lehekülje pööranud. "Ettevaatlikult kasvav optimism Põhjamaades teisenes kõrgemateks tulutasemeteks. Väiksem halbade laenude maht on laenukahjumite provisjonid viinud 2008. aasta alguse tasemele," ütles ta.
SEB teise kvartali tegevustulud Eestis ulatusid 528 miljoni Eesti kroonini ning tegevuskulud 280 miljoni kroonini. Laenukahjumite eraldisi tegi pank teises kvartalis 194 miljoni krooni ulatuses. SEB Eesti üksuste esimese poolaasta kasum oli 2 miljonit krooni.
Aasta tagasi sai SEB teises kvartalis Eestis 829 miljoni krooni suurus kahjumi.
SEB grupi eelmise aasta teise kvartali 170 miljoni Rootsi krooni (272 mln Eesti krooni) suurune puhaskahjum keerati nüüd kahe miljardi Rootsi krooni (3,2 mln Eesti krooni) suuruseks puhaskasumiks. Võrreldes selle aasta esimese kvartaliga kasvas puhaskasum 191%.
Laenukahjumite provisjonid kahanesid 68% ehk 619 miljoni Rootsi kroonini (990 Eesti krooni).
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.