Hiina valitsuse poolt stimuleeritud majanduskasv toob endaga kaasa varjatud ohud nagu inflatsioon ja hapud laenud, ütles Bloombergile Everbricghti panga juht Tang Shuangning e-kirjas.
„Hiina valitsus on võtnud kasutusele õige poliitika ja efektiivselt võidelnud majanduslanguse mõjuga Hiina majandusele,“ ütles Tang lisades, et siiski peame me vaatama realistlikult tekkinud fenomeni mõlemale küljele, sest muidu näeme vaid ühekülgset või ka soovitud tulemust.
Hiina valitsus võttis 2008. aasta lõpus vastu 4 triljoni jüaani (7 triljoni Eesti krooni) suuruse ja kaks aastat kestva abipaketi, et kindlustada riigi majandust ülemaailmse kriisi tingimustes. Samuti on valitsus jätnud muutmata intressimäärad alates samast perioodist, kui isegi riigid Malaisiast Taiwanini, Lõuna-Korea ja India on neid tõstnud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kolm aastakümmet kestnud kiire areng viis Hiina majanduse Jaapanist mööda.
Hiina eksport kasvas kuuga 48,5%, rahustades ülemaailmseid turge, kuid tõmmates taas tähelepanu alla jüaani seotuse USA dollariga.
Hiina pangad võivad hätta sattuda kohalike omavalitsuste infrastruktuurprojektidele välja laenatud umbes 250 miljardi dollari tagasisaamisega, vahendab Bloomberg.
Hiina majandus kasvas esimeses kvartalis viimase kolme aasta kõige kiiremas tempos, andes märku kasvavatest ülekuumenemise riskidest.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.