Rootsi riik sondeerib taas pinda, et vähendada veelgi riigi osalust Nordea pangas, kirjutab tänane Rootsi majandusleht Dagens Industri (DI).
Veebruari alguses müüs Rootsi riik 19 miljardi Rootsi krooni eest 6% Nordea aktsiatest, vähendades riigi osaluse 13,5 protsendile. Tehingule järgnes 90 päeva pikkune „karantiin“, mille jooksul rohkem aktsiaid müüki ei pandud. See periood saab aga 4. mail läbi ning DI andmeil sondeerib riik juba pinda, kuidas oleks kõige parem järgmine müügiraund läbi viia.
Võimalik on aktsiaid pakkuda paarile suurinvestorile, järgemööda börsile „tilgutada“ või korraldada mitmete investorite vahel oksjon.
Suurinvestor Sampo oleks huvitatud oma 21,3% suuruse osaluse suurendamisest, kuid mitte enam kui 25%-le, ütles Sampo nõukogu esimees Björn Wahlroos hiljuti DI ajakirjale Dimension antud intervjuus.
Rootsi finantsturgude minister Peter Norman ütles pärast veebruarikuist aktsiamüüki, et riik jätkab oma osaluse vähendamist, kuna riigi varad ei tohiks olla sellistes riskantsetes varades nagu pangaaktsiad. Müügist saadud raha on plaanis kasutada Rootsi riigivõla vähendamiseks.
Need väljavaated on survestanud Nordea aktsiat. Rootsi suurpankadest on Nordea aktsia käekäik veebruarikuisest aktsiamüügist arvates kõige kehvem olnud – aktsia on tagurdanud üle 4%, samas kui Swedbanki aktsia on tõusnud üle 16%, SEB aktsia püsinud paigal ning Handelsbankeni aktsia veidi tagurdanud, kirjutas DI.
Seotud lood
Nordea võib oma peakontori Rootsist hoopis Soome kolida, kui Rootsi valitsus pankadele liiga karmid reeglid kehtestab, hoiatab Nordea nõukogu esimees ja suuromanik Björn Wahlroos Rootsi majanduslehe Dagensa Industri ajakirjale Dimension antud intervjuus.
Rootsi plaanib riigivõla vähendamiseks müüa umbes 20 miljardi Rootsi krooni eest Nordea Bank AB aktsiaid, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.