Euroopa Komisjon soovituse ajend on, et just noorte ning noorte ja madala kvalifikatsiooniga inimeste hulgas on töötuse määr väga suur.
Maksumaksjate liit on teinud viimastel aastatel umbes samasuguseid ettepanekuid. Olime vastu sotsiaalmaksu alampiiri tõstmisele 2009. aastal, sest see tõi kaasa osalise tööajaga hõivatud inimeste arvu vähenemise.
Oluliselt on ka vähenenud registreeritud FIEde arv. Kui alustaval ettevõtjal ei ole täit kindlust, kas ta suudab teenida nii palju tulu, et maksta kohe ära 1100 eurot sotsiaalmaksu aastas, siis ta pigem jääb töötuks edasi ja saab ravikindlustuse riigi kulul.
Sama kehtib ka tööandja kohta, kes on valiku ees, kas luua uus töökoht.
Eesti Maksumaksjate Liidu arvates on võimalik Euroopa soovitusi järgida selliselt, et esimeses järjekorras vähendada sotsiaalmaksu alampiiri, näiteks nõuda miinimumpalgalt ainult 13% suuruse ravikindlustusmakse tasumist. Järgmise sammuna võiks laiendada sotsiaalmaksu alampiirist kehtivaid vabastusi.
Kõige suurem mõtlemise koht võiks aga olla see, kas oleks äkki targem loobuda tulumaksumäära vähendamisest ja selle asemel tõsta maksuvaba tulu määra.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.