Heinakuul viskavad kas või mõneks nädalaks pastaka nurka ka paadunud kontoriinimesed: maale, õue, mere äärde, linnast ära, sääski söötma, maasikaid noppima ja heina tegema.
Et toas ei raatsi keegi pikalt olla, pühendame Oma Maja juulinumbri avaloo hoopis pisiperega askeldamise võimalustele, täpsemalt aiamaja või mänguväljaku meisterdamiseks ideede andmisele.
Ilmselt kasvab Eestimaal praegu päris palju lapsi, kes igatseksid köit, kus Tarzani kombel kiikuda, ning oma mängumaja või salaonni, mis oleks kohe päris-päris enda oma... Ja ilmselgelt on niisuguseid põngerjaid alati olnud ja sünnib ka tulevikus.
Unistuse teoks tegemine on seejuures suures osas kättevõtmise ja viitsimise asi: lisaks onnile või liurajale sünnib isa-ema seltsis ühisest meisterdamisest silmasära. Rõõmuks piisab vähesest ja ausalt öelda on lapsel seejuures täiesti ükskõik, kas valmiva onni sein on loodis või aken otse ees.
Kui lastepärased meisterdamised meisterdatud ja fantaasia valla lastud, tuleb aga ära teha ka suurte inimeste vajalikud tööd. Hekk tahab pügamist, kamin kohendamist, veevärk korda sättimist.
Anname selles numbris ülevaate torusüsteemide ning materjalide spetsiifikast. Seejärel põikame poodi ja uurime sae valikut. Võrdleme bensiinijõul töötavaid ja elektrisaage ning seda, mis kuhu sobib. Põhjalikum artikkel puudutab ka ahjude ning kaminate ehitamist: mida, kuhu ja mis hinna eest. See tuleb selgeks saada praegusel soojal ajal.
Ja lõpuks traditsiooniline retrorubriik, mis seekord annab ülevaate mosaiigile sarnaneva puitpanusega rikkalikult kaunistatud Eesti luksusmööblist.
Usun, et hea tulemuseni saab erinevalt jõuda, eelduseks on aga tahta ja ette võtta. Soovin lugejale kättevõtmise lusti ning kaunist ja loomingulist suve!
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?