Eesti ja Soome majandus ning ärielu põimuvad järjest enam ühte, hoolimata sellest, kas on oodata häid või halbu aegu.
Lõuna-Euroopast alanud võlakriis ähvardab laieneda põhja poole ning seetõttu pole musterriigiks peetud Soome tulevik pole analüütikute sõnul sugugi pilvitu ning meid mõjutab see kasvõi seetõttu, et Eesti majandus on põhjanaabrite omaga tugevas seoses, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Ekspertide kinnitusel ei kao Soomes vajadus Eesti töökäte järele kuhugi, sest rahvastiku vananemine on Soomes iseäranis kiire ning paljusid mustemaid või raskemaid töid ka ei taha soomlased ise teha.
Samal ajal aga liigub ka Eesti ettevõtjaid Soome, kasvõi sealse rikkama turu pärast, aga ka saamaks jalga maailmaturu ukse vahele, sest innovaatilist mõtlemist on Soome riik ikka toetanud.
Soomes tegutsevad Eesti ärimehed, diplomaadid ja spetsialistid, samuti Soome enda eksperdid usuvad asju liikuvat ühtse tööturu ja majandusruumi tekkimise poole.
Seotud lood
Soome tööstuslike õhufiltrite tootja Vado rajab tehase Tallinna, et toetada ettevõtte kasvustrateegiat, kirjutab news2biz Estonia.
Soomesse välismaiseid investeeringuid meelitav Invest in Finland lubas tuleval teisipäeval avalikustada üle 100 miljoni euro suuruse investeeringu tööstusesse, kirjutas Kauppalehti. Teisipäevasel pressikonverentsil räägivad välisinvestor ja tema Soome partner lähemalt investeeringust, selle mõjust ja tähtaegadest.
Soome peaministri Jyrki Kataineni sõnul on Euroopal järjest vähem võimalusi võlakriisi parandamiseks ja nüüd on Kreeka ja Itaalia kord veenda turge, et nad suudavad vajalikud meetmed töösse rakendada.
Soome parlamendikomisjon tõstis möödunud nädala lõpus töötu abiraha 100 euro võrra, mille tulemusel hakkavad töötud tulevast aastast saama vähemalt 653 eurot kuus.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.