Riigikogu reformierakondlasest eksliikme Jaanus Rahumägi hinnangul kujutaks elamisloaskandaali kontekstis IRLi ministrite Ken-Marti Vaheri ja Juhan Partsi tagasiastumine Eestile julgeolekuriski.
"Igasugune valitsuse kõigutamine on julgeolekurisk," märkis ta ERRile ja lisas, et see oleks halb ning Parts ega Vaher ei peaks tagasi astuma.
Rahumägi sõnul ei kujutanud IRLi poliitikute tegevus elamislubade vahendamisel reaalset ohtu julgeolekule, kuid üldprintsiibis on selge, et elamislubadega kauplemine pole aktsepteeritav.
Skandaal on Rahumägi arvates võtnud praeguseks mõõtmed, mis võib riigile oluliselt rohkem kahju tuua, kui konkreetne elamislubade vahendamine üldse väärt oli.
"Fakt on see, et sellised asjad ei teki lihtsalt lambist," andis Rahumägi mõista, et skandaal oli avalikkusele ette söödetud ning kinnitas, et kui elamislubade vahendamine on ühe korra teemaks olnud ja pole suureks teemaks läinud, siis nüüd on seda valmistatud ette teistmoodi.
Seotud lood
Elamisloaskandaal on tülgastav, aga mitte liiga üllatav neile, kes Res Publica taustu ja ajalugu mäletavad, ütles rahandusminister Jürgen Ligi.
Riigikogu korruptsioonikomisjon alustas elamisloaskandaaliga seotud riigikogu IRL-i fraktsiooni liikme Siim Kabritsa ja nüüdseks riigikogust lahkunud Indrek Raudse majandushuvide deklaratsioonide kontrolli.
Kuigi mitmed poliitikud on välja pakkunud, et kontrolli elamisloaskandaali tagamaade uurimiseks võiks läbi viia justiitsministeerium, arvas justiitsminister Kristen Michal, et kontrolli on juba enda peale võtnud riigikogu korruptsioonikomisjon Andres Anvelti (SDE) juhtimisel ja sellest peaks piisama, kirjutas ERR.
Kui endise politseiametniku ja poliitiku Kalle Laaneti sõnul sai Eesti usaldusväärsus tõsise löögi, siis poliitik Ain Sepik usub, et üllatused sel teemal on alles ees.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”