Soome investorid usuvad mobiiltelefonide tootjasse Nokiasse, kuigi ettevõte on suurtes raskustes.
Soomlastele kuulus Nokia aktsiatest detsembri lõpu seisuga 21,1 protsenti, kui mitte arvestada ettevõttele kuuluvaid aktsiaid, kirjutas Helsingin Sanomat.
2010. aasta lõpus oli Soome investorite käes 16,4 protsenti Nokia aktsiatest. Aastaga on soomlaste osalus kasvanud seega ligi 5 protsendipunkti, kuigi ettevõtte aktsia hind kukkus eelmisel aastal üle 50 protsendi.
Nokia suuremate omanike seas on Soome pensionikindlustusfirmad Varma ja Ilmarine. Mõlemad ostsid eelmisel aastal Nokia aktsiaid juurde.
Detsembri lõpus kuulus Ilmarisele umbes 70 miljonit Nokia aktsiat, ettevõtte osalus oli umbes 2 protsenti. Varma ostis mullu 12 miljonit Nokia aktsiat. Kokku 40 miljoni aktsiaga kuulub Varmale 1 protsent Nokiast.
Uudisteagentuuri Reuters andmetel on Nokia suurim aktsionär Ameerika varahaldusettevõte Capital Research Global Investors, kelle nimel on 5,2 protsenti mobiiltelefonitootja aktsiatest.Teine suurem osanik on samuti Ameerika varahaldusettevõte, Dodge & Cox, millele kuulub 3,8 protsenti aktsiaportfellist. Norra riikliku pensionifondi osalus on umbes 1,8 protsenti.
Seotud lood
Analüütikute prognoos mobiilitootjale Nokia on karm lugemine, uudisteagentuuri Reuters kogutud küsitluste põhjal oodatakse ettevõtte neljanda kvartali tulemustes järsku kukkumist.
Analüüsimaja Trefis näeb Nokia aktsias tõusuvaru umbes 40 protsendini. Äriühingu hinnasiht Nokiale on 6,84 dollarit ehk umbes 5,29 eurot. Reedel lõpetas Nokia Wall Streetil 4,82 dollari ehk umbes 3,73 euro tasemel, kirjutas Arvopaperi.
Nokia avalikustas tarbeelektroonika messil CES enda Lumia 900 Windows Phone operatsioonisüsteemiga nutitelefoni, mis on Microsoftile võtmetähtsusega, kuna tehnoloogiagigant on enda turuosa kaotamas rivaalidele Google ja Apple.
Uuringuettevõtte Analysis International uute andmete kohaselt kaotab Nokia kiiresti turuosa maailma suurimal turul Hiinas.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.