Äripäev tunnustas sel aastal Fantastilise naise tiitliga endist Rakvere lihatööstuste juhti Anne Mere, kes sai hiljuti HKScani Soome juhiks.
Mere võõrustab Äripäeva omal uuel tööpostil, mis asub Helsingist pooletunnise autosõidu kaugusel Vantaas. Tema kontor asub rangete turvanõuetega lahmakal maa-alal, kus on koos nii tööstus kui kontoriruumid. Tööstuses reede pärastlõunal masinad seisavad, ainult kontoris liiguvad veel mõned hingelised.
Täpipealt õigeks ajaks kohale tormanud mustas minikleidis Mere võtab enne intervjuud kaks minutit aega, et paar naiselikku toimingut teha. Ta tõttab tualetti, et end peegli ees kohendada ja mustad pika säärega saapad märja paberiga puhtaks pühkida.
Soome meedia lõi kihama uudisest, et 2500 Soome töötaja elu hakkab mõjutama blond Eesti naine. Näiteks Soome majandusleht Kauppalehti pealkirjastas möödunud nädalal ilmunud loo "Anne mere tagant". "Muidugi ei sobi hästi kokku Soome rahvuslik lihatööstus ja eestlasest naisterahvas seda juhtimas," ütleb Mere ja lisab: "Minule tuli üllatusena, et Soome suurettevõtete puhul naisi väga tihti ei kohta."
Pikemalt loe Anne Merest
Äripäeva paberlehes või telli leht.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome toiduainekontserni HKScan turundusjuhi Anne Mere mullune teenistus oli Soome maksumaksjate edetabeli järgi 249 489 eurot.
Fazeri juhtkonda pole ühtegi naisterahvas võetud sellepärast, et hoida balanssi või tasakaalu, vaid seetõttu, et on vaja kompetentsi, lausus Fazer Eesti AS juhatuse liige Kristjan Kongo.
Eesti naiste esindatus ettevõtete juhtkondades ei ole sugugi mitte kehv, märkis Akzo Nobel Baltics juht Piret Minn.
Tipus töötavatel naistel, kellel on pere ja lapsed, on koormus oluliselt suurem kui meestel, leiab Strand SPA & Konverentsihotelli juht Aime Vilgas.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.