Citigroup ründas Nasdaq OMX Groupi plaani kompenseerida vaid väike osa rahast firmadele, kes said Facebooki IPO tagajärjel kannatada.
USA Väärtpaberijärelvalve komisjonile (SEC) saadetud kirjas ütles Citigroup, et Nasdaqi tegutsemine 18. mai aktsiate avalikul esmapakkumisel oli suur hooletus. Citi automatiseeritud kauplemise haru kaotas selle tõttu ligi 20 miljonit dollarit, kinnitas pank Reutersile maikuus.
Turutegijate ehk "market makerite" kaotus IPOst on hinnanguliselt 500 miljonit dollarit. UBS on avalikustanud, et pank kaotas õigeaegselt kinnitamata orderite tõttu 350 miljonit dollarit. Nasdaq põhjustas UBSi süsteemides olukorra, kus ordereid sisestati mitu korda. Šveitsi pank on ähvardanud Nasdaqilt ka kohtu kaudu kahjumeid tagasi nõuda.
Nasdaqi esialgne kompensatsioonikava oli 22 miljonit dollarit.
18. mail lükkus Facebooki IPO 30 minutit edasi seoses Nasdaqi tehniliste probleemidega.
Seotud lood
Nasdaq OMX Group tegi ettepanku maksta ühekordselt välja 40 miljonit dollarit finantsettevõtetele, kes said kahju Facebooki IPO tehniliste probleemide tõttu.
Reedel tehniliste probleemide tõttu hilinenud Facebooki IPO starti kommenteerides ütles börsijuht, et venimises ja tehingukorralduste valesti täitmistes on süüdi nende kehvasti disainitud IPOde oksjonitarkvara, vahendas Bloomberg.
Citigroupi juht Vikram Pandit teatas, et astub panga tegevjuhi kohalt tagasi.
CNBC allikate sõnul istub suurpank UBS Facebooki aktsiate avalikust esmaemissioonist saadud kuni 350 miljoni dollarilise kahjumi otsas ning väidetavalt plaanib Nasdaqi vastu kohtusse minna.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.