Jalatsivabriku Samelin tegevjuht ja omanik Leida Kikka näeks aasta ärimehena Tarmo ja Karin Nurmetalo, kes on Eesti ühe edukama logistikafirma CF&S suuromanikud.
"Tean, et mobiilimängude arendamisega võib väga edukas olla, kuid ühiskonnale need väga palju siiski lisaväärtust ei anna," kommenteeris Kikka. Nimelt on Äripäeva aasta ärimehe finalistide seas ka mobiilimänge tootva idufirma Creative Mobile üks asutajaid ja omanikke, 26aastane Vladimir Funtikov.
Aasta ärimees on 1993. aastast Äripäeva väljaantav tiitel, mis omistatakse aasta jooksul enim silma paistnud ärimehele.
2012. aasta aasta ärimehe tiitli võitja avalikustab Äripäev oma 9. jaanuari kaaneloos. Finalistide hulka jõudsid sel aastal Eesti ühe kiiremini kasvava, ülikasumliku, mobiilimänge tootva idufirma Creative Mobile asutaja ja juht Vladimir Funtikov, tänavu jõuliselt haaret laiendanud ettevõtjad Heiti Hääl ja Oleg Ossinovski, Eesti ühe edukama idufirma GrabCAD üks asutaja ja juht Hardi Maybaum ning edukaima Eesti kapitalil tegutseva vedude vahendamisega tegeleva ettevõtte CF&S omanikud Karin ja Tarmo Nurmetalo.
Seotud lood
Läänemaa ettevõtete TOPi esiotsas asuva transpordiettevõtte Festium Grupp omanik Marko Novik tõstab aasta tegijana esile Maxima poeketti, kes on jõudsalt arenenud, avanud uusi laia sortimentidega kauplusi ning loonud töökohti.
ASi Nortal juhi Priit Alamäe sõnul on sel aastal tunnustamist väärt kolm meest: LHV asutaja ja suuromanik Rain Lõhmus, raudteeärimees Oleg Ossinovski ning Tallinki juht ja suuromanik Enn Pant.
Äripäev valib ka tänavu aasta ärimeest. Aasta ärimees 1995 Rein Kilk ütleb, et tänavuse aasta ärimehe tiitlit väärib vedude vahendamisega tegeleva ettevõtte CF&S meeskond.
Äripäev valib ka tänavu aasta ärimeest. Aasta ärimees 2010 Hillar Teder leiab, et selle aasta ärimees võiks olla Kristjan Rahu, kes ostis sel aastal Euroopa juhtivalt energeetikafirmalt Dalkia Tallinna Kütte ja Erakütte.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.