Viimase poole aasta jooksul on olnud mitu kohtuvaidlust, mille tagajärjel on äriühingu võlad tulnud maksta juhatuse liikmel.
See näitab, et vastutusotsus on üha levinum viis, kuidas äriühingu juhatuse liikmetelt maksuvõlgu koguda, klrjutab tänane Äripäev. Maksu- ja tolliameti tulude osakonna juhataja Triin Raaperi sõnul on amet viimastel aastatel pööranud suuremat tähelepanu isikutele, kelle juhtimise all jäävad ettevõtted nii riigile kui ka teistele võlausaldajatele pidevalt võlgu.
Vastutusotsust ja ettevõtte üleminekut ehk kolmanda isiku vastutust peab maksuamet üheks paljudest sissenõudmise meetmetest. Raaper kinnitas, et maksuhaldur algatab aga ettevõtte juhtorgani vastu suunatud menetluse siis, kui kõik muud maksuvõla sissenõudmise võimalused luhtuvad.
Et maksuhaldur sinu vastu huvi ei tunneks, soovitab advokaadibüroo Sorainen maksuõiguse vandeadvokaat Priit Raudsepp kõikide tehingute juures üle vaadata, kas on midagi, mida saaksid teha paremini, et ei tekiks isiklikku vastutuskohustust. Muu hulgas soovitas ta mõelda, kas ilmtingimata tasub vastu võtta juhatuse liikme rolli. Näiteks ei võimalda kehtiv seadus üldjuhul vastutusele võtta äriühingu maksuvõla eest isiklikult tegevjuhti, kes ei kajastu juhatuse liikmena B-kaardil. Tegemist on seadusandja äpardusega, mida kavatsetakse muuta.
Millistel puhkudel riik maksenõude juhatuse liikmete vastu on pööranud ning kuidas vältida olukorda, et ettevõtte võlad tuleb endal maksta, loe pikemalt tänase Äripäeva kaaneloost.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.