Riigikohus ei võtnud menetlusse BLRT Laevaehituse pankrotihalduri Ene Ahase kassatsioonkaebust, seega tunnistati põhjendamatuks pankrotihalduri nõue tasuda pankrotipesasse 2,5 miljonit eurot.
"Ettevõte on nüüd kõikidest kohtunõuetest prii ja meeskond saab rahulikult oma tootmistegevusega jätkata," kommenteeris Vakaru Laivu Gamykla õigusdirektor Andrius Digrys pressiteate vahendusel.
"Mõistagi seda kahju, mida tekitati põhjendamatu hagi esitamise, pangakonto arestimise ja võimsate sõnavõttudega meedias, on raske alahinnata. Kuid kas tõesti taoline, PR-kampaaniat meenutav praktika, on end Balti riikide juhtiva büroona positsioneeriva advokaadibüroo Soraineni jaoks normaalne," sõnas ta.
Kohtumenetlus algatati pankrotihaldur Ene Ahase poolt, kelle huve esindas Soraineni büroo. Sama büroo ja sama advokaat esindas ka ühe võlausaldaja – Ahvenamaa omavalitsuse – huve, kelle initsieerimisel antud kohtuvaidlust ka peeti, teatas BLRT.
Rahaline nõue summas 2,5 miljonit eurot esitati BLRT Gruppi kuuluva Leedu laevaehitusettevõtte Vakaru Baltijos Laivu Statykla vastu.
Riigikohtu otsus kassatsioonkaebust mitte menetlusse võtta tähendab, et jõustus Tallinna ringkonnakohtu otsus.
Seotud lood
Kohus jättis rahuldamata Mihhail Gnidini määruskaebuse kontserni BLRT Grupp ja selle ettevõtete tegevust puudutavate dokumentide väljastamise osas.
BLRT Grupp esitas advokatuuri aukohtule palve viia läbi distsiplinaarmenetlus advokaadibüroo Sorainen advokaadi Urmas Volensi suhtes.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.