Pere või sõpradega Vahemeremaades reisides hotelli asemel soodsam villarent võib vajuda minevikku, kui sealsed riigid väljaüürimise litsenseerivad.
Välja arvatud suvisel tipphooajal juulis-augustis, leiab muul ajal juba 500 euroga korraliku villa üheks nädalaks. Nüüd ähvardab Hispaanias ja Prantsusmaal plaanitav seadusemuudatus villamajutuse pakkumist oluliselt piirata, kirjutab reisiportaal
trip.ee.
Kui seni oli eraomanikel üsna lihtne villasid ja kortereid välja üürida, siis Hispaania plaanib alates 2014. aasta kevadest litsenseerimata väljaüürimise keelustada. Majaomanikud, kes soovivad sellega edasi tegeleda, peavad hankima litsentsi kohalikust omavalitsusest, mis lisaks parajale bürokraatiale on ka tasuline.
Lisaks peab kinnisvaraomanik olema kättesaadav 24 tundi ööpäevas, et reageerida veeavarii või elektrikatkestuse puhul. Läbida tuleb ka regulaarsed ohutusinspekteerimised ning hankida hügieenisertifikaat. Kel seda pole, võib arvestada kopsaka trahviga.
Prantsusmaal keelustatakse väljaüürimised kõigepealt Pariisis, Lyonis ja Marseille'is. Kui seadusemuudatus on "edukas", rakendatakse seda üleriigiliselt. Analoogseid piirangud arutab ka Saksamaa.
Plaanitavad muudatused puudutavad enim britte, kelle omanduses on Vahemere rannikul rohkelt kinnisvara. Näiteks Hispaanias omavad britid hinnanguliselt miljon kinnisvaraobjekti, neist paarisada tuhandet üüritakse puhkajaile.
Ametlikult on plaanitava seadusemuudatuse taga rahahädas valitsuse soov täiendavat sissetulekut saada, kuid paljud näevad siin hotelliomanike lobitööd.
Eeldatavasti on Hispaanias oodata villade ja puhkusekorterite müügilainet, kuigi pakkujaid on juba niigi palju. Kinnisvara hinnad on võrreldes 2007. aastaga kukkunud 50%.
Pikemalt loe reisiportaalist
trip.ee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uus Maa juhatuse liige Elari Tamm ütles ERR-i uudisteportaalile, et nemad vahendavad välismaale kinnisvara läbi kinnisvaraettevõtte Atlas International ning sealtkaudu on näha, et võrreldes eestlastega on tunduvalt aktiivsemad huvilised välismaise kinnisvara osas lähinaabrid soomlased.
Hispaania lõunarannikul Andaluusias
alustati 30 000 ebaseaduslikult rajatud villa lammutamist. Eesti Madridi
saatkonna andmetel ühegi Eesti kodaniku kinnisvara nende hulgas ei ole.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.