Saksamaa võib öelda maailmale, et ei ole Küprose päästeplaanis süüdi, kuid üks professor ütles CNBCle, et Venemaa võib Küprosel kaotatud miljardite dollarite eest vähendada Saksamaale tarnitavat gaasi.
Küprose parlament valmistub hääletama vastuolulise ja ennenägematu otsuse üle, millega kehtestatakse hoiustele maks. Seda peetakse Saksamaa ja eurotsooni varjatud operatsiooniks, millega piirata Venemaa rahapesu Küprosel.
Kakskümmend protsenti kõikidest deposiitidest Küprose pangandussüsteemis kuuluvad venelastele ning paljud Vene ettevõtted on ennast saareriigis registreerinud. Plaan kehtestada 15,6 protsendiline maks üle 100 000 euro suurustele hoiustele on otsene vaidlusküsimus Venemaale.
Lääne-Austraalia ülikooli majandus- ja rahandusprofessor Steve Keen ütles, et Venemaa võib vastata oma kodanike ja ettevõtete raha rünnakutele gaasi kinni keeramisega.
„Kui sinu märklauaks on venelased ning seal on „tugev mees“ Putin, miks ta ei võiks otsustada Saksamaale sellepärast gaasi kinni keerata? Kui kavatsetakse rünnata rahapesu, siis tuleks seda teha otseselt, mitte rünnata Küprose elanikke ja väikeärimehi,“ ütles Keen. „Venemaa on ka seda varem teinud, kui Gazprom vähendas gaasivarusid 2009. aastal Ukraina ettevõtetele.“
Kuna 36 protsenti Euroopa gaasivarudest tuleb Venemaalt, annab see meie idanaabrile suure trumbi, millega Euroopat mõjutada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaatamata suurele avalikkuse vastuseisule võtab täna Küprose valitsus hääletusele pangahoiuste maksustamise plaani, mis on olulise tähtsusega 10 miljardi euro suuruse abipaketi saamiseks.
Küprose abipaketi Kõige häirivam külg ei ole hoiustajate maksustamine, vaid et Berliin otsustab kõik Euroopas toimuva, kirjutab Business Insider.
Küprose parlamendi esimees teatas täna, et parlament lükkas hääletuse Euroopa Liidu päästepaketi üle homsele päevale, kirjutas AP.
Vaid kolm nädalat tagasi Küprose presidendiks valitud Nicos Anastasiades reisis läinud neljapäeval oma Euroopa debüüdile Brüsselisse, kirjutab Reuters.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.