Maksuameti teabeosakonna juhataja Tõnis Kuuse sõnul on Google Map Street View sarnaselt Leedu maksuinspektoritele ka Eesti maksuametnike töövahendite hulgas kui üks avalik allikas, mida riskide hindamisel ja kontrollitegevusel kasutada.
Samas ei näe Kuuse põhjust ühtegi eraldi allikat esile tõsta. Niisama oluline on näiteks tihe koostöö teiste ametiasutuste ja teiste riikide maksuhalduritega.
"Google Map Street View puhul on tegemist täiendava infoallikaga, mida saame kasutada enne vaatlust näiteks juhtudel, kui teeme hindamise teel maksustamist, eesmärgiga hinnata enne vaatlust võimaliku kinnisvara olemust. Näiteks kui isikult deklareeritud sissetulek puudub või on väga väike ning eramu, milles isik elab, on suure väärtusega," selgitas Kuuse. "Vastavalt kehtivale õigusele peab maksuhaldur menetluses olulised tõendid nõuetekohaselt koguma ja vormistama ehk menetluse raames peab vaatluse teostama."
Kuuse sõnul peab Google Map Street View juures arvestama sellega, et tegemist ei ole reaalajas pildiga, vaid mingil ajahetkel tehtud digitaalse salvestisega. Nii on see vaid üks informatsiooniallikas riskianalüüsil kontrolliobjekti valimisel ning distantsilt tänavatest, majadest ja muudest objektidest teabe saamiseks.
Seotud lood
AS Regio kogub ja uuendab Eesti suuremates linnades Google Street View pilte ning lasermõõdistab objektide kuju ja liiklusmärkide infot.
Leedu maksuamet on Google Maps Street View abil jälile jõudnud juba 100 majaomanikule ja 30 ehitusfirmale, keda kahtlustatakse maksudest kõrvalehoidmises.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.