Läinud nädalal karuturule kukkunud kulg vajab guruinvestor Jim Rogersi hinnangul korrektsiooni. Ta ütles, et tema veel kulda ei osta, kuna kukkumine on liiga väike, vahendab Bloomberg.
„See võib nüüd olla korrektsioon, mida kuld hädasti vajab,“ ütles Rogers. „Kui ta läheb piisavalt alla, siis ma hakkan ostma,“ ütles ta täna Singapuris ajakirjanikele, ütlemata, mis tasemelt ta seda on valmis tegema.
Rogers, kes juba 1999. aastal nägi ette tooraine hinnarallit, on olnud kulla toetajate poolel, kuna keskpangad paisutavad bilansse majanduskasvu elavdamiseks.2006. aasta aprillis ütles Rogers, et energia- ja toorainete buum aitab kullal murda 1000 dollarilise rekordi. 2007. aasta juulis ütles ta, et ta ei müü oma kulda. 2009. aasta oktoobris ütles ta, et kuld võib teha tipu järgmisel aastakümnel 2000 dollari tasemel, kui trükitakse raha. Augustis 2011 ütles ta, et hetkel ta rohkem kulda ei osta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Guruinvestor Jim Rogersi kinnitusel tõuseb kulla hind lähema kümne aasta jooksul praegusest palju kõrgemale.
USA riskifondi juht John Paulson kaotas kullapanusega kahe päevaga peaaegu miljardi oma isiklikku varandust, kuna kulla hind kukkus sel ajal 13%.
Kuld on kaotanud investorite silmis kindlustunde turvainvesteeringuna ning koos alandatud hinnaprognoosidega on väärismetalli hind täna läbi tegemas väga tugevat langust.
Austraalia keskpank on 79,9 tonni kulla omanik. Siiski ei arva sealne keskpankur kullast suurt midagi.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.