IT-spetsialiste napib, tunnistavad nii IT-ettevõtted kui ka muude sektorite asutused. Kuna IT-valdkond laieneb kiiresti, osutub uute kõrgelt kvalifitseeritud ja kogemustega töötajate leidmine keeruliseks, kirjutab ajakirjas Personali Praktik Tripod Grupp OÜ psühholoog-konsultant Liisa Raudsepp.
Sageli tuleb Raudsepa sõnul palgata firmadel noori, vähese töökogemusega spetsialiste, kelle oskuste taseme hindamine tuginedes varasemale eluloole on senise karjääri lühiduse tõttu keeruline. Siit tõstatubki küsimus, kas on võimalik kuidagi hinnata, millisel töötajal on suurem võimalus areneda valdkonna tippspetsialistiks.
Keda on mõtet ettevõtte kulul koolitada, kelle arendamisse panustada? Neile küsimustele annab vastuse ühe spetsiifilise võimekuse, nimelt ruumilise võimekuse hindamine. Kui organisatsiooni lähenemine kompetentside arendamisele näeb ette erialaste teadmiste omandamist ja väljaõpet töökohal, võimaldab ruumilise võimekuse hindamine ennustada, milliste inimeste puhul on õppimisprotsess tulemuslikum.
Mis on ruumiline võimekus ja kuidas seda hinnata, loe edasi ajakirjast Personali Praktik. Tellijad saavad ajakirja lugeda ka veebis:
http://pp.aripaev.eeSeotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.