Eesti börsiajaloo suurima dividendimakse teinud Tallink Grupi otsus pole ühekordne ja juhuslik, kinnitas firma juht ja üks omanikest Enn Pant.
Ta lisas, et ettevõtte strateegiaks on ka tulevikus maksta omanikutulu. "Dividende tahaks väga maksta ka järgnevatel aastatel. Kõik sõltub aga konkreetsetest majandustulemustest," märkis Pant intervjuus Äripäevale.
Tallink on rahul sellega, kui iga järgnev aasta tuleb natuke parem eelmisest. "Oleme tõusnud Läänemere suurimaks laevafirmaks ja järgnevatel aastatel pole kavas enam suuri investeeringuid uute laevade soetamiseks teha. Sellega seoses on vähenenud ka meie laenukoormus ning ongi võimalik omanikele maksta dividende," lausus Pant.
Tema sõnul on rauda investeerimise asemel nüüd fookuses investeeringud, mis peavad aitama tõsta teenuste kvaliteeti ja kliendi rahulolu.
Kas Tallink võib börsilt lahkuda ja Enn Pant laevanduskontserni juhi kohalt loobuda, loe tänasest Äripäevast.
Autor: Aivar Hundimägi, Indrek Kald
Seotud lood
Tallink Grupi sel aastal makstav 33,49 miljoni eurone dividendimakse peaks olema suurim dividendimakse üldse Tallinna börsi ligi 17 aasta pikkuse ajaloo juures.
Tallink Grupp korraldab 14. mail aktsionäride üldkoosoleku, kus teeb ettepaneku maksta aktsionäridele dividendideks 33,49 miljonit eurot ehk 0,05 eurot aktsia kohta.
Tallink Grupp teatas täna esimesest dividendist ettevõtte ajaloos. Laevafirma maksab omanikutuluna välja 33,5 miljonit eurot ehk 0,05 eurot aktsia kohta.
Tallinki suuromanike valdusfirma Infortar ühe osaniku Ain Hanschmidti sõnul pole laevanduskontserni dividendimakse suurus seotud Infortariga.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.