Kõrgelennuline Nikkei on 23. mai 15 942,6 punkti tipust kaotanud nüüd rohkem kui 20%. See tähendab, et Jaapani aktsiaindeks on karuturul.
Nikkei lõpetas täna esimest korda kahe kuu jooksul alla 13 000 punkti taset. Vaatamata 20protsendilisele langusele on Nikkei jätkuvalt üks parimaid aktsiaindekseid maailmas. Nikkei on sel aastal tõusnud 24%, seevastu S&P 500 13%. Jeen tugevnes dollari vastu üle 3%.
"See on korrektsioon, mitte katastroof," ütles IHSi peaökonomist Nariman Behravesh CNNile. "Investorid muutusid Abenomicsiga pisut hooletuks."
Detsembris võimule tulnud Shinzo Abe alustas agressiivse plaaniga, mille eesmärk on lõpetada 15 aastat kestnud deflatsioon. Abenomics nime kandev plaan kaasab endas koordineeritud valitsuse kulutusi, keskpanga stiimulit ning struktuurseid majandusreforme.
Täna avaldatakse USA mai töötuse määr. Turgudele on see oluline, kuna selle järgi saab prognoosida Föderaalreservi võlakirjade ostmise programmi jätkumist. Reutersi poolt küsitletud analüütikute arvates oli töökohtade kasv mais tagasihoidlik. Keskmine prognoos on 170 000 uut töökohta. USA aprilli töötuse määr oli 7,5%.
Täna kohtuvad Californias USA president Barack Obama ja Hiina president Xi Jinping. Mõlemale on see esimene kohtumine alates sellest, kui Xi Hiina juhiks sai.
Kell 13 avaldatakse Saksa aprilli tööstustoodang. USA mai töötuse määr avaldatakse kell 15:30.
Seotud lood
Sel nädalal 6% ja aasta algusest viiendiku langenud Jaapani aktsiaindeks Nikkei flirdib karuturuga. Kuid keset kõike seda on miljardärist investor George Soros taaskord Jaapani aktsiaid ostmas.
Mais loodi USAs 175 000 töökohta ning töötuse määr tõusis võrreldes aprilliga 7,6 protsendile, kirjutas uudisteagentuur Reuters.
Pole mõtet osta aktsiaid enne täna avaldatavat mai töötuse määra, kuid olge valmis börside tõusuks, ütles CNBC-le investeerimisfirma Short Hills Capital partner Stephen Weiss.
Jaapani rahandusminister Taro Aso sõnul ei ole tal jeeni nõrgestamiseks koheseid plaane, kirjutas Bloomberg.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.