Transiidikeskuse omanik Anatoli Kanajevi sõnul ei ole Eestis võimalik investeerida, sest investeeringud on seotud väga bürokraatiaga.
"Mina dividende ei maksa, ainult väikest palka. Jah, mul on firmad, aga need on juriidilised isikud," kommenteeris Kanajev täna ilmunud Äripäeva rikaste edetabelit. "Mina investeerin ettevõtete dividendid edasi ettevõtte arendamisse."
Kanajevil on kaks ettevõttet: transiidiettevõte Transiidikeskus ja kinnisvarasse investeeriv ettevõtte Kantauro Kinnisvara OÜ. "Kinnisvaraettevõtte ma ilmselt lõpetan, sest ei näe põhjust äri tegemiseks, sest on liiga palju bürokraatiat," tõdes ta.
Küsimusele, kas tasuks hetkel transiiti investeerida, vastas Kanajev, et see on keeruline ja riskantne äri ning vajab eelteadmisi. "Ma ei oskaks soovitada valdkonda, kuhu investeerida. Eestis on investeeringud bürokraatiaga väga seotud," lausus ta.
Täna ilmus Äripäeva iga aastane rikaste edetabel. Äripäev uurib rikastelt, mida peaks täna tegema ja kuhu investeerima, et saada rikkaks.
Seotud lood
Tänavune Äripäeva Rikaste TOP 500 esikolmik erineb mullusest. Kaks aastat järjest TOPi võitnud Hillar Teder pidi oma koha loovutama.
Pole sugugi imestada, et Äripäevaga koos ilmuva Rikaste TOPi lugemise järel võivad paljudel ettevõtjatel käed veel suuremalt ette võtmise järele sügelema hakata.
Äripäeva 2013. aasta Rikaste TOPist leiab seekord alla 30-aastaseid rikkaid kokku üheksa. Alla 35-aastaseid aga juba tervelt kakskümmend kuus.
Peaks investeerima sinna, kus oleks võimalik tekitada rohkem lisaväärtust ja maksta head palka, leiab kasest liimkilpi tootva Ecobirch ASi omanik ja kinnisvaraärimees Kaido Jõeleht.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.