Kaitsepolitsei pidas eelmisel kolmapäeval korduvas pistise võtmises kahtlustatavana kinni kaitseväe protokolliteenistuse spetsialisti Kristjan Variku. Pistise andmise kahtluse tõttu otsiti läbi Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu firma ATKO Grupi ruumid, vahendas ERRi uudisteportaal.
Kahtlustuse kohaselt eelistas Varik esitada tellimusi valitud ettevõtetele, mis andsid talle vastutasuna hüvesid. Varik on praeguseks kaitseväest lahkunud.
Samas kriminaalasjas kahtlustatakse pistise andmises kümmet ettevõtet ja pistise vahendamises kaht ettevõtet ning nendega seotud inimesi. Kahtlustatavate lõplik arv selgub menetluse käigus, vahendas Delfi.
Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder kinnitas
ERRi uudisteportaalile, et kaitsepolitsei tegi 13. novembril läbiotsimise Tallinnas Ahtri tänaval ASi ATKO Grupp ruumides.
"Prokuratuur saab kinnitada, et selles kriminaalasjas on pistise andmises kahtlustatavate seas ka ASi ATKO Grupp tütarettevõtted. Kahtlustatavate füüsiliste isikute nimesid ei saa prokuratuur praeguses menetluse järgus avaldada, kuid ASi ATKO Grupp nõukogu esimees, Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu nende hulka ei kuulu," kinnitas Põder.
Kriminaalasja kohtueelset uurimist viib läbi kaitsepolitsei ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.
Seotud lood
Riigikogu liikme Aivar Riisalu ettevõte Callarex Grupp on kahtlustatavana prokuratuuri nimekirjas kui Kristjan Varikule pistise andja. Riisalu sõnul on üle kuulatud üks tema firma töötaja.
Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder märkis, et kaitseväelasele pistise andmise kahtlusega ettevõtted on seotud ürituste korraldamisega.
Pistise andmise kahtlustuse saanud ATKO Grupp ASi juhatuse liikme Margo Tomingase kaitsja advokaat Oliver Nääs peab vajalikuks rõhutada, et grupi tütarettevõtted ei ole kahtlustatavad pistise andmises.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.