Trahvid pankadele on Eestis naeruväärsed, leiab ametist lahkuv finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein.
"Meie karistusmäärad on Euroopa kõige madalamad. Finantsinspektsioon ei ole kahjuks suutnud veenda justiitsministeeriumi, et finantssektoris võiks karistusmäärad olla kõrgemad ja seotud kahju suurusega," selgitas Malmstein intervjuus Postimehele ntud ja viitas 2009. aasta juhtumile, kus Swedbank oli sunnitud hüvitama rämpsfondiks muutunud fondi osaku languse. Sellest kirjutas Äripäev uudises
Swedbank korvab Private Dept Fondi osaku järsu languse.
Panga suurim võimalik karistusmäär 32 000 eurot on finantsinstitutsioonile tema sõnul kommiraha. "Mujal maailmas määratakse karistusi, mis küündivad miljonitesse. Kui pank peab kahju hüvitama, on see oluliselt suurem karistus."
Raul Malmstein juhtis finantsinspektsiooni 2005. aastast. 16. jaanuaril võtab temalt ameti üle Kilvar Kessler.
Seotud lood
Eile Swedbanki fondide haldusfirma juhatuses tehtud muudatused on osalt tingitud ka sel sügisel Eesti pensionifondide ümber toimunust.
Täna langes Swedbanki Private Debt Fondi
osaku väärtus 21,19%. Langus on tingitud sellest, et fondiosaku väärtuse
arvutamise reeglitest lähtuvalt hinnati nulli ettevõtete võlakirjad, mille
lunastustähtaeg saabus eelmisel nädalal ja mis jäid lunastamata.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.