Rootsi valitsus esitas täna pika nimekirja maksudest, mida on plaanis tõsta.
Pensionisäästude kõrgem maksustamine, tudengite toetuste vähendamine ning mootorsõidukite kõrgem maksustamine koos järjekordse alkoholi- ja tubakatoodete aktsiiside tõusuga peaksid riigikassasse ajavahemikul 2015-2018 täiendust tooma üheksa miljardi Rootsi krooni võrra, vahendab Bloomberg.
"Nüüd on oluline jälle puhvreid tugevdada ja eelarve uuesti ülejääki viia," ütles Rootsi rahandusminister Anders Borg. "Väike avatud majandus suure finantssektoriga peab hoidma oma riigi rahanduse korras, et kaitsta töökohti ja ühiskonna heaolu ajal, mil ümbritsevas maailmas on tormid."
Rootsi majanduse kasvutempoks prognoosib Rootsi valitsus tänavu 2,5% ja tuleval aastal 3,5%. Läinud aastal kasvas Rootsi majandus vaid 1%.
Töötuse määraks prognoosib valitsus tänavu 7,7%, mis tuleval aastala alaneb 7,3%-le.
Eelarvedefitsiidist, mis tänavu küünib 1,9% ja tuleval aastal 0,7%-le SKPst, loodab Rootsi valitsus lahti saada 2016. aastal.
Peaminister Fredrik Reinfeldt ütles esmaspäeval, et maksukärbetega on Rootsis nüüd kõik. Arvamusküsitluste järgi on Rootsi valijate jaoks kõige tähtsam küsimus hariduse kvaliteet. Maksud on tähtsuselt alles 10. kohal.
2006 võimule tulnud Reinfeldti valitsus on üksikisiku tulumaksu kärpinud viiel ja ettevõtte tulumaksu kahel korral.
14. septembril toimuvate valimiste eel on Reinfeldti nelja partei koalitsioon sotsiaaldemokraatide juhitud opositsioonist 15 protsendipunkti võrra maas.
Seotud lood
Vähem kui kuu aja pärast on Rootsis valimised ning valid sa parempoolsed või vasakpoolsed parteid, maksud tõusevad ikka.
Rootsi järgmise valitsuse mandaatperioodil uuteks maksukärbeteks enam ruumi ei ole, ütles täna Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt.
Rootsi keskpank jättis täna enim jälgitud baasintressi määra 0,75% tasemel muutmata, ootuses, et majanduskasvu toibumine peletab deflatsiooniohu eemale.
Rootsi majandus kasvab tänavu 2,5% ja tuleval aastal 3,3%, edestades 2015. aastal kasvutempolt kõiki teisi Põhjala riike, selgub Euroopa Komisjoni täna avaldatud prognoosist.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.