Kahekordne ekspeaminister Tiit Vähi, kes toetas Siim Kallast peaministrikandidaadina, oli väga üllatunud, et ta loobus sellest võimalusest.
„See on suur ja halb üllatus,“ märkis Vähi. „Kahju. Siim Kallas oleks olnud parim peaministri kanditaat praeguses olukorras Eesti valitsust juhtima. Tal on lisaks poliitilisele kogemusele Eestis ka kümneaastane poliitiline kogemus Euroopas. Seda kogemust, tööd ja teadmist Eesti kasuks tuua oleks väga vajalik ja kasulik olnud.“
Vähi saab aru Siim Kallasest. „Ta astus tagasi samadel põhjustel, mis mina astusin tagasi 1997. aasta märtsis. Ma tundsin, et on kampaania minu isiku vastu ja ma niikuinii ei saa teha tööd, miks ma siis istun ja takistan valitsuse tööd,“ meenutas Vähi. Tema tolleaegne sõnum parlamendile oli: „Astun tagasi, et riik saab minna edasi.“
Vähi sõnul üks isik oma probleemidega minevikust ei saa olla takistuseks riigi edasiminekule.
Küsimusele, kes võiks olla uus peaminister, ütles ta ei ta ei ole presidendikantseleis tööl ja ei ole ühegi partei liige ning ei anna selles küsimuses soovitusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtja Enn Veskimägi sõnul tuli Siim Kallase otsus loobuda valitsuse moodustamisest üllatusena ning temal on sellest ääretult kahju.
Delfi, ERRi uudisteportaali ja BNSi andmetel saab Reformierakonna järgmiseks peaministrikandidaadiks praegune justiitsminister Hanno Pevkur.
Ettevõtja Jüri Mõisa sõnul on tal väga kahju ja täiesti teenimatult on see nii juhtunud, et Siim Kallas loobus uue valitsuse moodustamisest ning kahtlustab Isamaa Liitu ja Eesti Panga nõukogu esimees on selle sigaduse korraldamises.
"Loobun Andrus Ansipi poolt mulle pakutud ja erakonna poolt heaks kiidetud peaministrikandidaadi rollist," teatas Siim Kallas täna.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.