Vene börsiindeksid Micex ja RTS on täna pärast eilseid Krimmi referendumi tulemusi alustanud ligi 1 protsent üleval. Aasia börsidel suuri kukkumisi polnud.
Valimistulemuste järgi hääletas Krimmi referendumil Venemaaga ühinemise poolt 96,7 protsenti hääletamas käinutest. Krimmi peaministri sõnul andis oma hääle referendumil 85% elanikest.
Micex kaupleb 0,9% üleval 1250 punktil, RTS on tõusnud 0,9% 1075 punktini. Rubla kurss on euro ja dollari vastu nõrgenenud ligi 0,1%.
Referendumi järgselt teatas Venemaa, et võtab vastu seadused, mis võimaldaksid Krimmil Venemaaga liituda. Lääne liidrid samas keelduvad Krimmi referendumi tulemusi tunnustamast.
Jaapani börsiindeks Nikkei langes 0,35%, Hongkongi Hang Seng 0,3%. Hiina Shanghai indeks tõusis 0,9%, Korea Kospi 0,4%.
Hiina kahekordistas nädalavahetusel jüaani päevast liikumiskoridori ulatust 2 protsendile.
Euroopa suurematel turgudel on oodata ainult kerget langust. Londoni FTSE ja Prantsuse CAC avanevad mõned punktid all.
Nii Euroopa Liit kui ka Ameerika Ühendriigid ütlesid Krimmi referendumi kohta, et see on vastuolus rahvusvaheliste seadustega. Täna kohtuvad ka Euroopa Liidu välisministrid, et referendumi tulemusi arutada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Välisminister Urmas Paet ütles täna Euroopa Liidu ja Ukraina välisministrite kohtumise eel Brüsselis, et Venemaa pole näidanud soovi läbirääkimisteks.
Sanktsioonide sõda, kus Venemaa vastab lääne sanktsioonidele, hävitaks hetkega kümne aasta saavutused rahanduse ja panganduse vallas.
Venemaa nafta ja maagaasi eksport, mis küünib 160 miljardile dollarile, võib olla president Vladimir Putini üks mõjusamaid relvi lääneriikide sanktsioonide mõju piiramiseks, kirjutab Bloomberg.
Eesti peab täna Ukrainas Krimmis läbiviidavat niinimetatud referendumit liitumiseks Venemaa Föderatsiooniga ebaseaduslikuks ega tunnusta seda.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.