Maailma juhtivate riikide ühendus G8 on peatanud Venemaa liikmelisuse, teatas Prantsusmaa välisminister Laurent Fabius oma Twitteri konto vahendusel.
6. juuni kohtumisele on (Venemaa - toim.) president jätkuvalt kutsutud, kuid G8s oleme me otsustanud Venemaa liikmelisuse peatada, säutsus Fabius.
Prantsusmaa välisminister kommenteeris Twitteri konto vahendusel täna ka Venemaa tellimust Prantsusmaa Mistral tüüpi sõjalaevadele.
"Üheltpoolt ei kujuta me ette Venemaale relvastuse tarnimist, teisalt on reaalsus, töökohad," märgib minister, kes sel nädalal antud intervjuudes on öelnud, et Prantsusmaa võib kaaluda relvamüügitehingu tühistamist, kui ka teised ELi liikmesriigid on valmis võrreldavas mastaabis ohvreid tooma. Eelkõige Suurbritannia, mis teenib hästi Venemaa jõukate finantskeskusena.
"Küsisin William Hague'ilt (Suurbritannia välisminister - toim.), mida ta Venemaa sanktsioonide suhtes mõtleb," säutsus Fabius.
Sõjalaev on osa 2011. a Prantsusmaa ja Venemaa vahel sõlmitud 1,2 mld euro suurusest tehingust, mis kujutab endast kõigi aegade suurimat NATO relvade müüki Venemaale.Tehingust sõltub Prantsusmaal ca 1000 töökohta.
Välisminister Urmas Paet ütles täna ajakirjanikele, et kui uued arengud Ukrainas muudavad aktuaalseks Venemaa suhtes majandussanktsioonide kehtestamise, siis tuleks esimesena kõne alla tõenäoliselt relvamüügi keeld.
Seotud lood
Mured sanktsioonide pärast on viinud Vene aktsiad teist päeva järjest langusse. Rubla kurss võttis aga euro ja dollari vastu suuna üles, kuna Vene investorid võivad Lääne sanktsioonide vältimiseks raha välismaalt ära tuua.
Tänast hommikut üle poole protsendi plussis alustanud Vene börsid on lõuna eel vajunud miinusesse. Eelnevad kaks päeva on börsid tõusnud.
Maailma juhtivate tööstusriikide ühendus G7 mõistis Venemaa käitumise Ukrainas hukka ja teatas, et peatab ühenduse juunikuise Sotši tippkohtumise ettevalmistamise.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.