Soome valitsus kärbib riigi võlakoorma kasvu pidurdamiseks aastani 2018 lastetoetusi 110 miljoni euro ulatuses.
Kärbete osa selles on tuleval aastal ca 800 miljonit eurot.
Kärpimisele lähevad muu hulgas lastetoetused, millest valitsus rehkendab kokkuhoidu 110 miljonit eurot, sissetuleku tasemega seotud töötuabirahad, ettevõtlustoetused, arenguabi ja infrastruktuuri rahastamine.
(Lastetoetuste suurus on Soomes praegu esimese lapse pealt 104 eurot, teiselt 115, kolmandalt 147, neljandalt 168 ja kõigilt järgmistelt 190 eurot, kirjutas Helsingin Sanomat)
Samuti plaanib valitsus säästu tervisekindlustuse kuludelt, suurendades inimeste omavastutuse osa.
Soome Vasakliit ei olnud kokkuleppega sellisel kujul nõus ja otsustas Jyrki Kataineni kuue partei valitsusest lahkuda. Partei juhi Paavo Arhinmäki sõnul on meetmed elanikkonna vähem jõuka osa suhtes liiga rängad ja Vasakliit ei saanud sellist kokkulepet aktsepteerida. Vasakliidu lahkumise järel jääb valitsuskoalitsioonile 200-kohalises parlamendis 112 saadikut senise 124 asemel.
"Praeguses majandusolukorras oleksime veel veidi tõstnud suurema tulu saajate makse," ütles Arhinmäki. "Nüüd, kus kärpeid on rohkem kui maksutõuse, on meie kui vasakpartei poolt vastutustundlik öelda, et nii ei lähe," vahendas agentuur Bloomberg.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome valitsus jõudis raskete arutelude järel kokkuleppele, et aastani 2018 suurendab Soome riigi võlakoorma kasvu pidurdamiseks tulusid ja kärbib avaliku sektori kulusid kogusummas 2,3 miljardit eurot.
Reitinguagentuur S&P muutis Soome reitinguväljavaate negatiivseks, mis tähendab, et lähema kahe aasta jooksul riskib Soome oma tippreitingust ilma jääda.
Soome keskpanga juhi Erkki Liikaneni sõnul on Ukraina kriisil ja sellest johtuval tagasilöögil Venemaa majandusele oluline negatiivne mõju Soomele.
Soome valitsuse pingutused, et riigi võlakoorma kasv pidama saada, on muutnud Soome maksukliima prognoosimatuks.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.