Riigikogu rahanduskomisjonis algab kell 13 arutelu käibemaksuseaduse muutmise üle.
Lisaks rahanduskomisjoni liikmetele osalevad Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis, EVEA presidendi Kersti Kraft, Rahandusministeeriumist Marek Uusküla, MTAst Marek Helm ja ka mitmed poliitikud.
Ettevõtjate hulgas suurt vastuseisu tekitanud nn 1000 euroste arvete seadus ehk käibemaksuseaduse ja ja raamatupidamise seaduse muutmise seadus kehtestab muuhulgas käibedeklaratsiooni lisa, mille kohaselt peavad ettevõtjad hakkama deklareerima ükshaaval kõiki omavahelisi vähemalt 1000 euro suurusi tehinguid.
Kiirustades valminud seadusemuudatus tekitas ettevõtlusorganisatsioonides palju pahameelt ning sellega seoses esitati nii rahandusministeeriumile kui ka riigikogu rahanduskomisjonile ettepanekuid, kuidas eelnõud muuta. Suurt osa neist jäi arvesse võtmata ja riigikogu otsustas mullu detsembris seaduse vastu võtta.
President Toomas Hendrik Ilves jättis selle aga välja kuulutamata, viidates vastuoludele põhiseadusega, sest eelnõu seletuskiri ei selgitanud piisavalt seadusemuudatuste vajalikkust. Arutelud ja vaidlused jätkuvad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nagu koalitsioonileppes lubatud, saatis rahandusministeerium taas valitsusele eelnõu, millega piiratakse firmaautode sisendkäibemaksu tagasinõudmist.
President Ilves jättis käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse välja kuulutamata ning saatis selle riigikogule tagasi.
Maksuamet loob 1000-euroste arvete deklareerimiseks tarkvara veel enne, kui on olemas seadus selle kasutamiseks, kirjutab uudisteportaal Delfi.
IRLi riigikogu fraktsioon teeb täna ettepaneku käibemaksuseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt nõutakse 1000 eurot ületavate tehingute deklareerimist, teine lugemine katkestada, kuna selle vastuolu põhiseadusega on endiselt lahendamata.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.