Täna oli riigikogus teisel lugemisel ettevõtjates suurt pahameelt kogunud 1000 euroste arvete seadus. Kuigi ettevõtjad ja IRLi esitasid riigikogule ettepaneku käibemaksuseaduse eelnõu menetlemine lõpetada, seda ei tehtud.
Riigikogus tutvustas Reformierakonna liige fraktsiooni aseesimees Remo Holsmer presidendi poolt tagasi saadetud käibemaksuseaduse eelnõuga tehtud muudatusi. Kuigi riigikogu võttis seaduse möödunud aasta lõpus vastu, leidis president, et seadus on põhiseadusega vastuolus. Remo Holsmer tõi välja, et käibemaksudeklaratsiooni elektroonilise lisa loomine on oluline samm maksuauguga võitlemisel ja et maksude paremast laekumisest sõltuvad nii peretoetused kui pensionid.
Holsmer tutvustas seadusleenõuga seotud tegevusi ja arutelusid ning tõi välja sisse viidud muudatused. „Käibemaksudirektiiviga vastuolu on maha võetud seadusest. Ettevõtjatele on antud poolaastane üleminekuperiood, et kõik jõuaksid oma IT-arendused vastavale tasemele viia ja need, kellel on vaja lisaaega, saavad seda. Samuti on võimalus ettevõtjatele arvete esitamine summeerituna,“ loetles Holsmer tehtud parandusi seaduseelnõus.
Tema hinnangul on aruteludesse kaasatud ka ettevõtjaid ja nende katuseorganisatsioone ning uue seaduse jõustumise tähtaeg peaks olema tänavu esimesel novembril. Need, kes vajavad lisaaega, need peavad Holsmeri sõnul esitama vastavale maksuhaldurile avalduse ajapikenduse palvega. „Teen ettepaneku teine lugemine täna lõpetada. 7.mail peaks tulema lõpphääletus,“ võttis Holsmer oma ettekande riigikogu ees kokku.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Erinevad organisatsioonid saatsid ühisavaldusena kümme ettepanekut, kuidas võiks muuta käibedeklaratsiooni lisa puudutavat seaduseelnõud.
Riigikogu arutab täna taas ettevõtjates palju pahameelt valmistanud käibemaksuseaduse muutmist.
Riigikogu hakkab muutma paljude ettevõtjate pahameele teeninud seadust.
Riigikogus täna kolmandal lugemisel olnud käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seadus võeti täna vastu.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.