Seoses Ühendriikide-Mehhiko piiril lahvatanud kriisiga on USA president Barack Obama sattunud nii vabariiklaste kui ka osa demokraatide kriitikatule alla, kirjutab Reuters.
Oponentide hinnangul hiilib president tähtsate teemadega tegelemise eest kõrvale ja ei suuda näha kasvavas illegaalide tulvas ohtu.
Sel nädalal Texase ja Colorado osariike külastanud Obama lükkas tagasi kutsed riigipiirile, kus on hiljuti hüppeliselt kasvanud illegaalsete sisserändajate hulk. Nende seas on eriti palju alaealisi. Colorados langes erilise kriitika alla presidendi otsus riiklikult tähtsate küsimuste asemel veeta aega õlut juues ja piljardit mängides.
Obamaga samasse erakonda kuuluv Texasest pärit esindajatekoja saadik Henry Cuellar süüdistas presidenti: "Selline suhtumine tähendab lihtsalt, et ta ei lase ennast häirida praegu lahvatanud humanitaarkriisil."
Obama on vastuseks süüdistanud Kongressi, et tema nõudmisi, mis pidavat kriisile tooma otsustava lahenduse, pole siiamaani heaks kiidetud. Nimelt tahab ta kulutada 3,7 miljardit dollarit Ühendriikidesse saabuvate illegaalide majutamiseks.
Seotud lood
Täna Poola saabunud USA president Barack Obama teatas, et luuakse miljardi dollari suurune fond, et suurendada Euroopa liitlaste kaitsevõimekust pärast Krimmi annekteerimist Venemaa poolt.
Venemaa president Vladimir Putin pakkus välja, et ta kohtuks USA presidendi Barack Obamaga. Samal ajal peavad venemeelsed separatistid lahinguid Ukrainas.
Sel nädalal Itaaliat külastav dalai-laama Tenzin Gyatso põhjustas riigis furoori oma vastusega teda intervjueerinud ajakirjaniku küsimusele immigratsiooniprobleemi kohta.
USA president Barack Obama võitis oma eelkäija George W. Bushi ees järjekordse küsitluse. Seekord ei ole küsitluse teema Obama jaoks aga soosiv. Vastanute sõnul on Obama halvim president alates Teisest maailmasõjast.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.