Võimalus suurpetturilt Oleg Belokrõlovilt ülejäänud 24 miljonit maksukahju kätte saada on väike, ütles maksuameti peadirektor Marek Helm.
Maksuameti peadirektor Marek Helm lausus, et käibemaksu suurpetturi Oleg Belokrõlovi 30 miljoni euro suurusest maksukahjust praeguseks vaid veerandi kättesaamist ei saa pidada rahuldavaks. Olgugi et maksuameti eesmärk on kogu summa saada, on Helmi sõnul maksuhalduri võimalused selleks väikesed, sest Belokrõlovi juhtumist sai riik kogu vara, mida oli seadusega võimalik süüalustega seostada. Helm lisas, et kriminaalmenetlusega suutis riik tuvastada reaalsed maksukahju korraldajad ja nad oma varaga panna vastutama.
„Siiski on juba praegu maksuhalduri laual Belokrõlovi kohtuasjas süüdistatud äriühingute INV T OÜ ja Adrian Arendus OÜ maksuvõlg 3,6 miljonit eurot, mille sissenõudmisega maksuhaldur tegeleb,“ rääkis Helm. Maksuamet nõuab võla tasumist esmajoones äriühingutelt, seejärel kontrollitakse kolmandate isikute vastutust selle maksuvõla eest.
Helm selgitas, et maksukorralduse kohaselt isikud, kes on süüdi maksualases kuriteos, vastutavad äriühingu kaudu. Sestap Belokrõlovi juhtumis on maksuhalduri tõendamiskoormus madalam kui tavaliselt, kuna kohtualused on juba mõistetud süüdi.
Juunis mõistis Harju maakohus kokkuleppemenetluses süüdi suurejoonelise käibemaksupettusega tegelemiseks kuritegeliku ühenduse loonud Oleg Belokrõlovi ja tema üheksa kaasosalist, kelle tõttu jäi riigil saamata 30,2 miljonit eurot. Sellest summast sai riik reaalselt tagasi umbes veerandi, pettust juhtinud Belokrõlov sai tingimisi vanglakaristuse. Helm on varem Äripäevale öelnud, et petturi karistus ei pane õiglust tunnetama. Kuigi karistus pole maksuameti otsustada, on ametil õigus kurjategijatelt maksukahju sisse nõuda.
Seotud lood
Käibemaksupettuses süüdi mõistetud Oleg Belokrõlov vaidlustas talle maksuameti seatud ettevõtluskeelu, sest leiab, et see on põhiseadusega vastuolus.
30 miljoni eurose maksukahju tekitanud Oleg Belokrõlovi karistus riivab õiglustunnet.
Kui seenelised-marjulised peavad seadustes näpuga järge ajama, siis mitukümmend miljonit eurot kahju teinud petturi peale on riik vaid õlgu kehitanud, nendib ajakirjanik Eliisa Matsalu.
Harju maakohus mõistis kokkuleppemenetluses süüdi suurejoonelise käibemaksupettusega tegelemiseks kuritegeliku ühenduse loonud Oleg Belokrõlovi ja tema üheksa kaasosalist, kelle tegevuse tõttu jäi riigil saamata üle 30 miljoni euro.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele