Globaalsed börsid hakkasid pärast möödunud nädala kukkumist taas kerkima, kuna pinged sõjakolletes annavad veidi järele.
Europe 600 Index tõusis täna hommikul Londonis 0,8% samal ajal kui Standard & Poor’s 500 Index futuurid kerkisid 0,2%, vahendab bloomberg. MSCI Asia Pacific Index tõusis 1,2%, mis tegi tasa reedese languse.
Austraalia 10-aastaste võlakirjade tootlused tõusid 13 baaspunkti võrra ja Suurbritannia 10-aastaste võlakirjade tootlus 2 baaspunkti võrra. USA aktsiad hakkasid samuti reedel rallima, kuna Venemaa teatas, et sõjalennukid lõpetasid Ukraina lähedal õppused.
„See on tagasipõrge möödunud nädala languselt,“ ütles PineBridge Investment Japani juht Tatsushi Maeno. „Geopoliitiliste riskide tõttu on palju aktsiaid müüdud, kuid ma ei usu, et see on karuturu algus. Meie põhiline stsenaarium jääb samaks – aktsiad tõusevad käesoleva aasta lõpuni, kuna USA majandus kasvab.“
Kõik Stoxx 600 kuuluvad 19 tööstuse gruppi tõusid täna, mis viis indeksi esimese tõusuni nelja päeva jooksul. FTSE 100 Index kerkis Londonis 0,5% samal ajal kui Saksamaa DAX Index tõusis 1,1%.
Dow Jones Industrial Average tõusis 1,1%, mis on suurim tõus alates 17. märtsist.
Toornafta hind jäi aga maailmaturgudel muutumatuks. West Texas Intermediate toornafta barreli hind oli 97,75 dollarit ja Brenti toornafta barrel maksis Londonis 105 dollarit.
Barclays Plc analüütik teatas reedel, et Iraagi ja Süüria naftatarnete riskid võivad hakata toornafta hinda taas kergitama. Siiani on Iraagi lõunaosas suudetud naftatarned säilitada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasia, Euroopa ja USA börsid tõusid täna juba teist päeva järjest ning tundub, et investorid on vähemalt mõneks ajaks geopoliitilised mured kõrvale jätnud.
Investorite mure, et pinged Venemaa ja Ukraina vahel võivad laieneda sõjaliseks konfliktiks, varjutas sarnaselt muu maailma aktsiaturgudega täna ka Aasia börse.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.