Venemaa president Vladimir Putin osales laupäeval telesillas West Alpha puurplatvormi avamisel, mis rajatakse koostöös Rosnefti ja USA ettevõttega ExxonMobil. Sealsamas jagas Putin ka õpetussõnu lääne ettevõtjatele, kuidas Venemaal äri ajada.
Tema sõnul on äriedu keskmes „efektiivne rahvusvaheline koostöö“, mida ettevõtted peavad tegema vaatamata sanktsioonidele ja „keerulisele poliitilisele konjunktuurile“, vahendas newsru.com. Rääkides ärist üldiselt teatas Putin, et ettevõtjad peaksid äri ajades juhinduma pragmatismist ja kainest mõistusest.
„Täna määrab äriedu efektiivne rahvusvaheline koostöö. Äri, sealhulgas suured korporatsioonid – nii kodu- kui ka välismaised, mõistavad seda hästi ja vaatamata kujunenud tänase poliitilise konjunktuuri raskustele, jäävad pragmatism ja talupojatarkus peale. See teeb rõõmu,“ rääkis Putin.
Samal nädalal oli Venemaa kehtestanud sisseveokeelu lääne toiduainetele ning Haagi kohus tunnistas Rosnefti juhi Igor Setšini peamiseks kasusaajaks Jukose lõhkumisel ja mõistis endiste aktsionäride kasuks Venemaalt välja 50 mld dollarit.
Kara meres asuva platvormi avamisel osalesid nii Putinile lähedane Rosnefti juht Igor Setšin kui ka ExxonMobil Russia president Glen Waller. West Alpha platvormist saab Venemaa põhjapoolseim naftapuurauk. Selle mahuks on Setšin varem nimetanud 35 mld barrelit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Allikate sõnul võib Itaalia moedisainer Roberto Cavalli müüa enda moefirma enamusosaluse sanktsioneeritud Vene panga VTB investeerimisüksusele VTB Capital. Sellega suureneks venelaste haare Itaalias veelgi.
Lääne sanktsioonide alla sattunud Venemaa energiafirma Rosneft president Igor Setšin palub valitsuselt 1,5 triljonit rubla (ligi 30 mld eurot) abi, vahendas majandusleht Vedomosti.
Täna toimus Euroopa komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso ja Vladimir Putini vahel telefonikõne, kus Putin ütles Barrosole, et teeb Punase Risti komiteega plaane humanitaarabi saatmiseks Ukrainasse.
Statistikaamet teatas eile, et juunis Vene turistide arva kasvas. Nordic Hotelsi juhatuse esimehe Feliks Mägusa sõnul edaspidisteks kuudeks pole väljavaated kahjuks enam positiivsed.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.