Kinnisasja müük, mille suhtes kehtib ostueesõigus, võib kaasa tuua kohtuvaidluse ja trahvid müüjale, kui ostueesõigust omavat isikut müügilepingust ja selle sisust valesti teavitatakse.
- Riigikohtu kaasus Foto: Raul Mee
Selle aasta alguses riigikohusse jõudnud kohtuvaidluse keskseks küsimuseks oli, kas müüja on ostueesõigust omavat isikut müügilepingu sõlmimisest ja selle sisust nõuetekohaselt teavitanud. Sellest sõltus vaidluse tulemus.
Müüja oli saatnud ostueesõigust omavale isikule teate, mis sisaldas müügiobjekti, müügilepingu pooli ning ostuhinda.
Maa- ja ringkonnakohus leidsid, et selline teade oli piisav selleks, et ostueesõigust omav isik saaks otsustada ostueesõiguse teostamise üle. Riigikohus öelduga ei nõustunud ning leidis, et müügilepingu esemest ja hinnast teatamist saab lugeda nõuetele vastavaks üksnes juhul, kui müügilepingu sisusse ei kuulu muid tingimusi, millest võib oleneda ostueesõiguse teostamine.
Loe, kuidas riigikohtus antud kaasus lõppes Äripäeva teemaveebist
kinnisvarauudised.eeSeotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.