Ma pole kandnud vanglakaristust, vaid viibisin 2005. aastal kaks päeva politseijaoskonnas vahi all, tasusin linnakohtus trahvi ning sellega kaasus lahenes, selgitas tänase Äripäeva kaaneloo kangelane Jürgen Kaljuvee.
- Jürgen Kaljuvee Foto: Kristjan Lepp/Kroonika/Scanpix
"Kinnitan, et oma IT- ja pangandusvaldkonna kogemuse najal olen investeerinud ühisrahastuse platvormidesse, et aidata kaasa uue finantsteenuste valdkonna sünnile Eestis. Üheski neist ettevõttes ei oma ma olulist osalust või kontrollpakki, ega osale ka juhtimises, vaid sellega tegelevad minust pädevamad ja andekamad inimesed," selgitas Jürgen Kaljuvee kirjalikus pöördumises. "Ma ei eita minevikus tehtud vigu, kuid olen 10 aasta eest juhtunust teinud omad järeldused. Siinkohal soovin korrigeerida ühe meedias esinenud ebatäpsuse: ma pole kandnud vanglakaristust, vaid viibisin 2005. aastal kaks päeva politseijaoskonnas vahi all, tasusin linnakohtus trahvi ning sellega kaasus lahenes."
Jürgen Kaljuvee ei osale Investly platvormi igapäevases juhtimises, vaid on nõustanud infotehnoloogia poolel tarkvaraarendusi, milles on tal laiapõhjaline kogemus, teatas ühisrahastusplatvormi Investly asutaja ja tegevjuht Siim Maivel vastuseks täna Äripäevas avaldatud kaaneloole.
Äripäevas 24. märtsil ilmunud artikkel, mis puudutas Investly Holding OÜ-d ning ettevõtte osaniku Founders Capital OÜ ühte osanikku Jürgen Kaljuveed, oli mõneti ebatäpne, märkis Maivel.
Maiveli sõnul ei osale Kaljuvee Investly platvormi igapäevases juhtimises, vaid on nõustanud infotehnoloogia poolel tarkvaraarendusi, milles on tal laiapõhjaline kogemus. Investly äri- ja krediidimudel, vastavuskontrollid ning sisemised protsessid on arendatud maailmas eeskujuks toodud Suurbritannia Financial Conduct Authority poolt koostatud nõuete järgi.
Investly tegevusmudel on jätkuvalt läbipaistev ning avatud, rõhutas Maivel. "Oleme vastava info avalikustanud oma kodulehel, kasutajatingimustes ja ka ajaveebis. Seal puuduva info oleme alati küsimise peale kättesaadavaks teinud ja teeme seda ka edaspidi," märkis ta.
Tänaseks on seitse Eesti ettevõtet kaasanud töökohtade ja lisandväärtuse loomiseks laenukapitali kokku rohkem kui 170 investorilt. Nagu iga investeeringuga, kaasnevad ka ühisrahastusplatvormidel investeerimisega riskid, mille kohast infot avaldame ka oma kasutajatele. Tänase seisuga pole ükski välja antud laen viivises ning investeeringute seis on positiivne.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.