Tööõnnetusi juhtub aina sagedamini, kuid põhjus võib peituda hoopis ettevõtjate kasvanud vastutustundes, teatas SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.
- SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst. Foto: Meeli Küttim
Pane tähele
Tööõnnetuste arv kasvab
Tööõnnetus on töötaja tervisekahjustus või surm, mis toimus tööülesannet täites või mis on seotud töötaja töö iseloomu või töökeskkonnaga.
Mullu registreeriti 4448 tööõnnetust, millest 3581 juhul said töötajad kerge kehavigastuse, 852 juhul raske kehavigastuse ning 15 tööõnnetust lõppes töötaja surmaga (Tervise Arengu Instituudi andmetel).
Kasvanud on tööõnnetuste arv võrreldes 2013. aastaga 477 juhtumi võrra.
Meestega juhtub raskeid tööõnnetusi üle kahe korra sagedamini kui naistega.
Valdkondadest on õnnetused sagedasemad aladel, kus töötab rohkem mehi: avalik haldus ja riigikaitse, metallitööstus, kaubandus, ehitus, veondus ja laondus.
Holst märkis, et tööõnnetusest tingitud kindlustusjuhtumeid on aina rohkem, samas võtavad tööandjad järjest rohkem vastutust. "Panustatakse töökeskkonna kvaliteeti, tehakse põhjalik väljaõpe, aga ka tööõnnetusi registreeritakse ausamalt ja sagedamini kui varem,“ ütles ta.
SEB Elu- ja Pensionikindlustus hüvitas 2014. aastal 41 tööõnnetusest tingitud juhtumit. Kõige rohkem oli kukkumisi ning käe või jala jäämist töövahendite vahele.
Kui 2013. aastal maksis SEB Elu- ja Pensionikindlustus tööõnnetuste tõttu kindlustushüvitisi välja kokku üle 12 000 euro, siis 2014. aastal hüvitati rohkem kui 41 000 euro ulatuses. Keskmine hüvitis ühe juhtumi kohta on Holsti sõnul üle 1000 euro.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööinspektsioon teatab, et teeb üle Eesti erakorralisi sihtkontrolle ehitusobjektidel.
Täna pärastlõunal juhtus Ida-Virumaal asuva Auvere elektrijaama ehitusel kannatanutega tööõnnetus, teatas Eesti Energia. Päästeameti teatel on haiglasse toimetatud kaheksa inimest.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.