Kreeka peaminister Alexis Tsipras ägab suure survekoorma all, kuna Kreeka ei maksnud IMFile tagasi 1,6 miljardi euro suurust laenumakset, vahendab Bloomberg.

- Mis saab Kreekast?
- Foto: epa
Tõik, et Kreeka jättis laenumakse õigel ajal tasumata, asetab riigi ühele pulgale Sudaani ja Zimbabwega.
Tsipras tegi eile viimase minuti ettepaneku abiprogrammi pikendamiseks. See lükati aga euroala rahandusministrite poolt tagasi.
„Inimestel on villand,“ kommenteeris olukorda endine IMFi juhatuse liige Andrea Montanino.
Sel pühapäeval, 5. juulil toimub Kreekas referendum, mille tulemusi analüütikud on hinnanud kui kreeklaste otsust euroalasse jäämise kohta. Rahvahääletuse tulemusena võib
Euroopa Keskpank otsustada, kas Kreeka majandust jätkuvalt abistada.
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on väitnud, et enne pühapäeva pole Kreeka abistamisest mõtet rääkida.
Siiski, täna toimub Brüsselis euroala rahandusministrite koosolek, et arutada Kreeka välja käidud ideed pikendada kaheaastast programmi.
Tsiprase viimase hetke ettepanekus ei olnud aga mingeid erilisi muudatusi ning Barclays’ analüütikud märgivad, et peaministril ei jää muud üle kui jätkuvalt promoda referendumil „Ei“ hääletamist.
„See on muutunud veelgi tähtsamaks kui varem, sest Tsipras on teada andnud, et ta lahkub ametist, kui rahvas referendumil jaatavalt hääletab,“ kirjutatakse raportis ning lisatakse, et lisaks küsimusele, kas Kreeka jätkab euroalas, on see hääletus otseselt seotud ka Tsiprase tulevikuga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!