Enam kui kümme äri allakäigule tüürinud Rein Kilgi endised töötajad kirjeldavad teda kui inimest, kes ostis ettevõtteid kokku, aga ei osanud siis nendega midagi mõistlikku peale hakata.
- Ärimees Rein Kilk mullu kohtus seoses Weroli õlitehase pankrotiga. Foto: Andras Kralla
"Olen ise
Kilgi puhul täheldanud, et selmet võtta üks proejtk ja rahastada seda seni, kuni üks asi korralikult tööle hakkab, võttis ta hulgi erinevaid projekte ega pannud neist peaaegu ühtki korralikult käima," selgitas Postimehele antud
intervjuus endine Kilgi ettevõtete juht ja äripartner Meelis Virro, kes käib endise bossiga kohut. "Kui asi oli käes, siis puudus tal selle vastu edasine huvi."
Virro hinnangul ulatusid mitmed tegevused üle Kilgi võimete, tal polnud neile piisavat juhtimisvõimekust ja raha peale anda. "Et Pärnu Sadam üldse alles jäi ja toimib, on tänu sadama kaasaktsionärile
Mati Einmannile."
Pankrotistunud on enam kui kümme Kilgile kuuluvat ettevõtet, millest tuntumad näiteks
Weroli õlitehas, AS Pere ning Pere Pagar, jätsid võlgadena riigile ja võlausaldajaile maha ligi 3 mln eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal jätkus kohtuprotsess Rein Kilgi ja tema lähedaste üle. Kilk hoiab tagaplaanile, vältides kohtuasjast rääkimist.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.