Tallinna südalinnas asuv meelelahutuskeskuse omanikeringis toimub vangerdus.
- Solarise keskus valmis 2009. aastal ja selle rajamine läks maksma 1,2 mld eurot ehk 77 mln eurot. Foto: Veiko Tõkman
Konkurentsiametile esitatud koondumisteate andmeil müüb oma 50,1% suuruse osaluse
Solaris Keskus ASis ära Rootsi kinnisvarafondile Sveafastigheter AB kuuluv valdusfirma TWCKE Deelnemingen B.V. Osaluse uueks omanikuks saab Kanalisaartel registreeritud ettevõttele Partners Group Fersen Access L.P kuuluv Aktiebolag Grundstenen.
Lisaks välisomanikule kuuluvad keskuse omanikeringi väikeomanikud - võrdselt 24,95% ulatuses BDG Holdings OÜ kaudu Peeter ja Priit Rebane ning OÜ KOHA Capital, mis kuulub Ilmar Kompusele. Möödunud suvel selgus, et keskuse eestipoolsed omanikud
pöörasid omavahel tülli.
Solaris Keskus on 35 200 ruutmeetrine meelelahutuskeskus Tallinna südalinnas, kus rendivad pindu kinod, spordiklubi, toitlustusettevõtted ja kauplused.
Laenud tõid kahjumi
Möödunud aastal teenis Solaris Keskus 8 mln eurose käibe juures (aasta varem 7,9 mln eur) 3,5 mln eurot ärikasumit (aasta varem 1 mln eur). 5,1 mln euro suuruse intressikulude tõttu moodustus tulemuseks 2,7 mln eurot kahjumit. Firma laenukohustused ulatusid eelmise aasta lõpus 81 mln euroni, millest 1,8 mln eurot tuleb tagasi maksta tänavuse jooksul. Ettevõtte omakapital oli 1,1 mln euroga negatiivne.
Solarise Keskuse ehitamiseks kasutatud laenu tagatiseks on seatud hüpoteek 88,4 mln eur Aareal Bank AG kasuks. Hoone bilansiliseks väärtuseks on aastalõpu seisuga 77,1 mln eurot. Panga kasuks on panditud ka kõik Solaris Keskus ASi aktsiad.
Konkurentsiametile esitatud koondumisteate kohaselt on Partner Group Fersen Access L.P. Partners Group AGle kuuluv valdusühing. Viimane on rahvusvahelistel eraturgudel tegutsev investeeringute valitseja, mille üle 37 miljardi euro väärtuses investeeringuid on paigutatud erakapitalisse, eralaenudesse, erakinnisvarasse ja erainfrastruktuuridesse. Eestis omab ettevõte kolme kinnisvaraobjekti: Hobujaama 4, Valge Maja ja Vesse kaubanduskompleks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.