Grupp teadlasi, kelle hulka kuuluvad ka Elon Musk ja Stephen Hawking, avaldasid muret, et tehisintellekt võib tekitada uue võidurelvastumise laine, vahendab CNN Money.
- Zürichi ülikoolis loodud Tehisintellekt Foto: EPA
Kui mõni suurriik peaks tehisintellekti oma sõjaväe jaoks arendama hakkama, siis on globaalne võidurelvastumine „põhimõtteliselt vältimatu,“ teatasid akadeemikud ja uurijad avalikus kirjas, mida esitleti Tehisintellekti Rahvusvahelisel Konverentsil Buenos Aireses.
„Panused on kõrged,“ kirjutati kirjas. „Iseseisvaid relvi kirjeldatakse kui sõjanduse kolmandat revoultsiooni. Esimene revolutsioon oli püssirohi, millele järgnesid tuumarelvad.“
Kirjale on alla kirjutanud ka näiteks Apple’i kaasasutaja Steve Wozniak ja Google DeepMindi tegevjuht Demis Hassabis.
Autonoomsed relvad – robotid, relvastatud nutikad sõidukid ja iseseisvad droonid ei ole enam ulme. Kirjas on märgitud, et mitmete relvade valmistamine on „aastate, mitte kümnendite küsimus.“
„Relvad ei vaja kalleid ja raskesti kättesaadavaid tooraineid – seega muutuvad nad suurte sõjaliste jõudude jaoks odavaks ja üldlevinuks. Nad lähevad masstoodangusse,“ kirjutatakse kirjas.
„Autonoomsed relvad on ideaalsed mõrvade sooritamiseks, riikide destabiliseerimiseks ja rahvaste kontrolli all hoidmiseks. Nendega saab selektiivselt tappa mingit konkreetset etnilist gruppi,“ hoiatasid teadlased. „Seega me arvame, et tehisintellekt sõjanduses ei oleks inimkonnale kasulik.“
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.