Euroopa Parlamendis pandi täna hääletusele nn Eston Kohveri resolutsioon, mille vastuvõtmist ei pooldanud 111 saadikut. Eesti eurosaadiku ja endise välisministri Urmas Paeti hinnangul oli selline vastuseis ootuspärane.
- Urmas Paet. Foto: Andras Kralla
„Siin ei ole midagi uut. Alati ongi see suurusjärk, see on teada,“ ütles
Paet Äripäevale. „Parlamendi koosseisus ongi umbes 100 ja veidi enam saadikut, kes ei ole nõus Venemaad kritiseerima.“
Paet lisas, et võtab
tänast hääletustulemust võiduna, sest otsus keskendus konkreetsetele inimestele, sealhulgas
Eston Kohverile. Tavaliselt
Euroopa Parlament nii spetsiifilisi otsuseid vastu ei võta, vaid vaagib üldisemat olukorda ja inimõiguste seisu.
Kui tõenäoliseks peab Urmas Paet, et Eston Kohveri seis läheb paremaks ka reaalsuses? „Seda me peame kõik lootma ja selle nimel tegutsema. Üks komponent ongi, et see teema ei vajuks kuskile tahaplaanile, et seda ei unustataks,“ märkis Paet. Tema sõnul tuleb maailmas iga päev uusi sõnumeid ja kehvi arenguid, mistõttu on oluline seda hoida rahvusvaheliselt tähelepanu all.
Paet lisas, et kindlasti on oluline, et resolutsiooni läks sisse ettepanek liikmesriikidele, mille järgi näiteks konkreetselt Eston Kohveri süüdimõistmisega seotud inimeste (kohtunikud, uurijad) vastu kehtestataks sanktsioonid.
Euroopa Parlamendis hääletas nn Eston Kohveri resolutsiooni vastuvõtmise poolt 378 saadikut, vastu oli 111 saadikut ning 138 jäi erapooletuks.
Resolutsiooniga nõutakse, et Venemaa vabastaks Eston Kohveri, Oleg Sentsovi, Nadija Savtšenko ja Oleksandr Koltšenko.
Seotud lood
Venemaa Donetski linna kohus mõistis Ukraina piloodi ja ülemraada saadiku Nadežda Savtšenko süüdi - prokuratuur nõuab talle 23aastast vangistust koloonias, vahendas BBC.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.